Mesajı Okuyun
Old 08-05-2009, 20:08   #60
komini

Alıntı:
Yazan hukuk işçisi
Sayın komini
yehi hazırlanan icra iflas kanunu tasarısında söyledğiniz gibi para transferleri bankadan olacak,takiple birlikte bildirilecek hesaba yapılacak,harçlar bankaya yatacak,az kaldı az.Ben bizzat şahidim 3 tane icra müdür yardımcısı bu kanun çıkarsa yapılmaz artık bu meslek diye sızlanıyorlardı aralarında vah vah..

Cidden çıksın madem böyle birşey.. Ancak tebligat giderleri de bankaya yatmalı... Müdür ve memurların parayla teması kesinlikle koparılmalı. O zaman ak koyun kara koyun çıkar meydana. Sadece harçlar değil haciz yollukları araç ücretleri aah ah, avukatın elini cebine attığı her dakika malesef ki fırsat olarak görülüyor.. Yazık ki kaç avukat vergi yükü ssk primi stopaj vs vs yükü altında eziliyor, kaç avukat bu sebeplerle büro kapatıyor kimsenin umrunda değil. Hele toplu takip yapan bürolar para makinesi gibi görünüyor. Buyrun bakın hesaplarıma ben de toplu takip yapıyorum aylık gelirim bazı icradaki memurlardan kesinlikle daha az... (Şikayet merciinin savcılık olduğunu söyleyen avukat arkadaşa da, savcılığa bu yönde yapılmış şikayetlerin akıbetlerini araştırmasını öneririm, bu memurlar genellikle sürgün adı altında bir daireden alınıp başka bir daireye trasfer oluyor)