Mesajı Okuyun
Old 30-05-2009, 11:49   #1
Burak_Cu

Mesaj Ceza Hukukunda Şikayet ...

Sn.Meslektaşlarım Stajyer Avukatım,yanında çalıştığım Avukata bir ceza davası geldi.Bu dosyaya hazırlanmamı söyledi.Neler yapabiliriz karşılık olarak bunları çıkarmamı ve genel çerçevede donelerimizin neler olduğunu araştırmamı istedi.Kafama takılan birşey oldu sizlerle paylaşmak ve yardımlarınızı almak istedim.
Suç: Tehdit (silahla)
Müşteki (sayısı):2
Sanık (sayısı):1
Suç Tarihi:Mayıs 2009

Şimdi dosyada
Müvekkil sanık ;soruşturma safhasında kendi üzerine araç sürülerek öldürülmeye çalışıldığı- kendisini koruma amaçlı taşıma ruhsatlı silahının yanında olduğu ve elini beline doğru götürdüğünü ancak kesinlikle çekmediği yönünde beyanı olmuş.(tanıklar var)Tabi müvekkil sanık polis ve savcılık araştırmasında üzerine araba sürenleri teşhis edemediğini bu yüzden iftira da bulunmamak maksatlı kimse hakkında şikayetçi olmadığını uzlaşmayı kabul ettiğini beyan etmiş.
Müştekilerde silah çekerek bizi tehdit ettiği yönünde açıklamalarda bulunmuş.
(tanıklar var).Şikayetçi olduklarını söylemiş.

Daha sonra Asliye Cezada dava açılıyor.Yargılamanın ilk celsesi Ağustos ayında.
Dosyada
Müvekkil Sanık, aracın rengi,markası ve plakasını verdiği ifadesi var.
Müştekiler den biride aracın kendisinin olduğunu kendisinin kullandığını,diğerininde yanında olduğunu ifadesinde belirtmiş.Artık aracın kimin tarafından kullanıldığı ortaya çıkmıştır.
Ben Avukata vereceğim raporumda,artık aracın kullananı belli olduğu yönüyle ilk celsede bunu öne sürüp şikayet hakkımı kullanma yoluna gitmemiz gerektiğini mi yoksa pazartesi bir şikayet dilekçe ile Müracaat Savcılığına başvuruda bulunmamızı mı belirteyim?