Mesajı Okuyun
Old 31-12-2007, 17:22   #1
Konuk

Varsayılan Temizlik Takıntısı Boşanma Gerekçesi Olabilir Mi ?

'12 yıllık evliyim 3 çocuğumuz var.Eşim de temizlik takıntısı var(kocam).Çocuklarımın ve benim tüm yaşantımızı çekilmez hale getiriyor tedavi olmak için çok zorladım ama kabul etmedi.Bir çok kere boşanma eşiğinden döndük çocukların hatırına vazgeçtim.Takıntısı sebebiyle komşuluk ilşkimiz bile yok evdeki patırtıya şahit bile gösterecek kimsem yok.Çocuklarada banada çok basit şeyler için bağırıp şiddet uyguladığı oluyor aynı yatakta bile yatmıyoruz takıntıları sebebiyle artık boşanmak istiyorum tedavi bile olsa umrumda değil .Eşim davayı kendi açmak istemiyor haklarımdan mahrum kalmam için benim açmamı istiyor .Çocukları da bana karşı kullanıyor ne nafaka veririm nede çocukları alabilirsin diyor.2002'den sonra alınmış mal varlığı var bunun için ayrı davamı açmak gerekiyor ayrıca aldığı evin adresini bile bilmiyorum oturduğumuz evde kendinin ve 2004 te alındı .Herhangi bir gelirim yok ailemde maddi açıdan durumları iyi değil.Eşimin geliri seviyesi iyi sayılır.Bu şartlar altında çocuklarımı kaybetmeden ve aileme yük olmadan boşanmam mümkün mü?Tüm dayanağı temizlik takıntısına göre olacak bu dava çok uzun sürer mi?Daha fazla dayanacak gücüm kalmadı kendi psikolojik durumumda delil teşkil eder mi?Yardımınız için şimdiden teşekkürler.