Mesajı Okuyun
Old 10-04-2009, 20:31   #157
Av_Burcu

Merhabalar Sayın Meslektaşlarım;

Bugün tebliğ aldığım bir trafik cezasına göre 23.03.2009 tarihinde kırmızı ışıkta geçtiğim için ihbar üzerine aracıma ceza kesilmiş. Cezayı bugün yani 10.04.2009 da tebellüğ ettim. tebliğe 02.04.2009 tarihinde çıkarılmış. 7 iş günü içinde tebliğe hazırlanması gerekiyorsa süre geçirilmiş olmuyor mu?

Süreden de önemlisi bırakın o tarihte gitmeyi hayatımda Sakarya'ya gitmişliğim yoktur. Tabiiki bu saçma cezaya itiraz etmek istiyorum.

Ayrıca cezanın kırmızı ışık ihlali sebebiyle olduğunu da telefonda konuştuğum polis memurundan öğrendim. Bu bana gelen tutanakta belirtilmiş değil.

Aracın diğer bilgileri tutuyor. Ancak bu bilgiler zaten online ortamda herkese ulaşılabilir olduğundan (yani plakayı sorgulamakla aracın modeline ve rengine vs... zaten öğrenilebiliyor) bu bilgilerin yanlış yazılmasının itirazın kabulünü birebir etkilemesi hatta bunu kesinleştirmesine de karşıyım.

Son olarak bir başka sorun da; itirazı Sakarya Sulh Ceza Mahkemesi'nde yapmam gerektiği. Ancak dediğim gibi Sakarya ile alakam yok. bu benim açımdan artı bir iş yükü olacak ama hiçbir şey yapmadan tamamen dayanaksız ve yanlış bu cezayı ödemeye de içim elvermiyor.

Ne önerirsiniz?