Mesajı Okuyun
Old 08-08-2008, 12:12   #46
Şevval

Varsayılan "adalet şehir ve fakülte ile ölçülmemeli"....................

ben hukuk fakültesi öğrencisiyim tek ders nedeniyle 2 senedir çıkış almayı bekliyorum. ayrıca vakıf üniversitesinde lisans eğitimi mi tamamlamaya çalışıyorum.dediğim gibi "adalet şehir ve fakülte ile ölçülmemeli" savcı ve hakim olmak istiyorsanız ankara üniversitesi , avukatlık yapacaksanız istanbul üniversitesi diye bir ekol geliştirilmiş. bu site de lisans eğitimine devam eden ve lisan eğitimini tamamlamış olup fiilen görevde olan avukat,hakim, savcı arkadaş/hocalarımıza sesleniyorum hukuk fakültesini okumak isteyen daha hukuk yolculuğuna henüz başlamamış olan gençlere şu şehir şu üniversitede okumak ayrıcalıktır vs. gibi yön çizmektense Adalet ancak "siz gençlerin azmi ve çabasıyla zorluklardan kaçmadan hedefe ulaşmak ile olcaktır.kişinin iyi bir hukuçu olması bitirdiği fakülte ile ölçülmez hukuk mantığını özümsemesi ile ölçülür".demeliyiz. evet hukuk fakültesi'ni kazanmakta okumakta zor zor olmasa diğer bölümlerden nasıl farkı olurdu bizler adalet dağıtacağız eğitimimizi tamamladıktan sonra muhasebe defteri tutmayacağız arkadaşlar.