Mesajı Okuyun
Old 26-10-2015, 15:12   #1
Konuk

Varsayılan boşanma davası sırasında tehdit

merhaba 1 yıldır boşanma davam etmekte.Eşimin şahitleri dinlendi önümüzdeki duruşmada benim şahitlerim dinlenilecek. Eşim davacı ben davalıyım. Eşim evden 1 yıl önce gitmişti. Yalnız geçenlerde bana mesaj atarak ayın 15 ine kadar evden çıkmış olmanı istiyoruz dedi. Halbuki dava sonuçlanıncaya kadar evde kalma hakkı bana tahsis edildi eşim de bunu biliyor bilmesine rağmen bana tehditvari böyle bi mesaj atıyor. Çıkmazsam ne olur yani ? Geçenlerde de elektrik su ve doğalgaz aboneliklerini iptal ettirdi bi anda susuz gazsız kaldım. Gidip abonelikleri kendi üstüme yaptırdım ama bana ekstra masrafı oldu uğraştım tabi. DAva sürerken bana böyle davranmaya hakkı var mı ? Bizim çocuğumuz yok ben çalışıyor olduğum için nafakada bağlanmadı. Bugüne kadar eşim gitti gideli faturalarıda ödüyordum ama yine de eşim iptal ettirdi. Bu tehdit mesajından dolayı da çok huzursuzum. Eşimin kendiside aileside maddi olarak güçlü insanlar. Diğer taraftan eşim zaman zaman bi kaç eşyasını alma bahanesi ile benim işte olduğum saatlerde eve geliyor ben bundan da huzursuzum. DAvanın reddini istedim ama eşimin bu şekilde gidiş gelişlerine engel olabilirmiyim. Mesela önümüzdeki duruşmada hakimden böyle bişi isteyebilir miyim. ? Eşimde de anahtar var. İstediği zaman açıp giriyor. Buna müdahale etmek istiyorum. mümkün mü ? Eşim şu anda annesinin adına aldığı bir evde kira ödemeksizin oturuyor. Ben kendi evimizde oturuyorum yalnız burası da şimdi kentsel dönüşüm nedeniyle müteahhide verilcek. Müteahhit daire sahiplerine inşaat süresince kira bedeli ödeyecek. Bu kira bedelini ben alabilir miyim ? Ev sahibi eşim yani tapu eşimin adına kayıtlı ama o beni terketti 1 yıl önce. Şimdi müteahhidin kira bedelini bana ödemesi gerektiğini önümüzdeki duruşmada hakimden böyle bi karar çıkarttırabilir miyim ? Ayrıca evlilik sonrası eşimin adına alınan bir arabamız var eşim evden giderken arabayı da götürdü. Arabada bana tahsis edilemez mi ? Yahut satışana engel olabilir miyim ? Benim de arabaya ihtiyacım var neden onun tekelinde kalsın ? Önümüzdeki duruşmada benim tanıklarım dinlenicek bir de eşimin annesi başka şehirde olduğundan onun tanıklığı yaşadığı yerde talimatla dinlenip burdaki mahkemeye gönderilecek bu tarihten sonra eşim başka bir şahit gösterip dinletebilir mi ? Bu aşamadan sonra davayı açtığı zamanki iddiasına başka iddialar ekleyebilir mi? yine önümüzdeki duruşmada eşimin bana attığı bu tehditvari mesajı bir dilekçe ile hakime dosyada sunsam şikayetçi olsam mantıklı olur mu ? Bir de tanıkların dinlenmesi bittikten sonra artık karara bağlanır mı ? ben tanıkların ifadesine bakarak dosyaya bir cevap dilekçesi daha koyabilir miyim ? çok teşekkür ederim iyi ki varsınız..İyi günler dilerim.