Mesajı Okuyun
Old 25-05-2009, 14:29   #1
av.senemyuksel

Varsayılan İcra Dosyası Yenilenemez mi?

Bilgisi olan meslektaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevineceğim. Konu şöyle:
Müvekkilimin seneler önce banka hesabındaki parasına banka tarafından bir icra dosyasından bloke konuluyor. Ancak imzasının sahte olması sebebiyle takip iptal ediliyor ve paranın iade edilmesi gerekiyor. Ancak bu paranın banka tarafından iade edilmemesi üzerine başka bir meslektaşım banka hakkında ilamsız icra takibi başlatıyor. Ödeme emri ve takip talebine ise alacağın sebebini belirtmiyor. Karşı taraf banka da bu sebepten itiraz ediyor ve ödeme emri iptal ediliyor. Meslektaşım daha sonrasında ise bu dosya üzerinden herhangi bir işlem yapmıyor ve dosya takipsizlik nedeniyle işlemden kaldırılıyor(2007 ekiminde). Şimdi müvekkilim bu dosya ile ilgilenmemi rica etti. Bende dosyanın yenilenmesini ve borçlu bankaya düzgün ödeme emri ve yenileme dilekçesi gönderilmesini talep ettim ancak icra müdürü bu dosyadan işleme devam edemeyeceğimi itiraz olduğunu söylüyor. Halbuki icra dosyasına yapılan itiraz karara bağlanmış. Talebimi ne kabul ediyor ne de red ediyor.
Ne yapacağımı şaşırdım acaba ben mi bişeyleri atlıyorum. Bilgisiolan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.
İyi Çalışmalar...