Mesajı Okuyun
Old 16-01-2007, 10:45   #10
Staj.Av.Selçuk

Alıntı:
Yazan armağan bey

Bir de bu iş için parayı nereden bulacağımızı söylerseniz, çalıkuşu kamuran ile Armağan sizi takdir etmekte kol kola girecek.

bu devlet herşey için para bulabilirken bu yatırımlar için mi para bulamayacak.Müteşşebbisleri bu yerlere yatırım yapmaya teşvik etmek sorunu çözecektir.Saygıdeğer!siyasetçilerimiz arap şeyhlerine istanbulun gözde mekanlarını peşkeş çekeceklerine bu yerlere yatırıp yapmaya teşvik edebilirler.sevgili armağan bey türkiye sadece istanbul,izmir,bursa,izmit...gibi şehirlerden oluşmamaktadır.bu şehirlerde insanlar refah içinde yaşarken,iş imkanı bulabilirken doğunun fakir şehirleri açlıktan kıvranıyorlar.benim hukuk mantığımdaki eşitlik analyışı burada hayat bulamıyor malesef.ben hiçbir zaman izmitten hakkariye göç eden birisini duymadım.sorun para değil bence sorun bence dışlanmışlık.kolayı tercih etmek.tabi sadece ekonomik boyutu yok bu işin bide eğitim kısmı var.ben ilk okulu adıyamanda 60 kişilik sınıflarda okudum.istanbula ihtiyaç olmadığı halde fazladan okul açacağımıza ihtiyacı olan yerlere okul açmayı daha mantıklı buluyorum.tekrar söylüyorum sorun para değil bazıları böyle olmasını istiyor ve malesef öyle oluyor.sonra tabi göç oluyor.kimse istemez yerini yurdunu terk etmeyi.tabi sizde bende bunun nasıl bişey olduğunu bilemeyiz çünkü biz göç etmeye zorlanmadık.Asıl neden olarak bunu görüyorum ve çözümünde bu sorunların giderilmesinde aranması gerektiğini düşünüyorum.para yok diyip işin içinden sıyrılmak işin kolay tarafı bunu zaten siyasetçiler yapıyor.sizin yapmanız beni üzer.elimizi taşın altına koymadan malesef bu ülkede hiçbir şeyi düzeltemeyiz.
saygılarımla....