Mesajı Okuyun
Old 17-02-2014, 22:01   #1
Konuk

Varsayılan Siddetle Mucadele

merhaba,6 yil once turk vatandasiyla evlendim ve o nedenle turk vatandasligimi kazandim,kizim bulgaristanda dogdu sonradan cifte vatandas oldu bende ayni oyle,ayrica ilk evliligimden iki oglum var su an bulgaristanda ogrenciler ,onlarinda velayeti bende ,esimden siddet gordugum icin bosanmaya karar verdim ve barodan avukat talep ettim,bu prosedur 1 aydan fazla surdu ,o arada esim benden once davrandi parasi oldugu icin ilk o bosanma dilekcesi sundu ve hakim ara karar vermis cocugun gecici velayeti bende olmasina,600 tl tedbir nafaka baglanmis ve esim talebince yurt disi yasagi konulmus kizima ,babayla kisisel ilsiki gunleri belirlenmis.Hakime dilekce sundum magduriyetimi anlattim ,ailemin bulgaristanda oldugunu, iki cocukla daha annelik gorevimle yukumlu oldugumu ,esimin bulgarsitanda sabit oturumu oldugunu, rahat girip cikabildigini istedigi zamanda kizimi gorebilecegini ,turkiyede kalacak yerim olmadigini tek tek yazdim ama hala bir cozum sonuc yok.13 subatta davanin ilk durusmasiydi karsi tarafin avukati gelmedigi icin ertelendi 3 ay sonraya.ikametimi baska yere aldiramiyorum cunku adresimin gizli kalmasinin ve gecici maddi yardim talebime red cevabi geldi,bu durumda ben bir yere yerlesemiyorum kizimi bir okula yazdirip ise gidemiyorum ,obur tarafta bana ihtiyaci olan iki ogluma kavusamiyorum ,tamamen magdurum ,hakim tarafindan verilen kararla kizimin menfaatine uygun degil tamamen esimin menfaatine uygun karar verilmis ,kisisel ilsiki gunlerinde nasil gorusturebilirim zaten niyeti bana ulasmak bana zarar vermektir,hic bir kurumdan yardim isteyemiyorum cunku adres veremiyorum ,siginma evi cozum mu ,ruh saglimizin sarsilmasini bu etkilerden dolayi kim odeyecek ,turk hukukunda adalet olmadigi icin kadin cinayetleri artiyor,bunlara kimse dur demiyor ,aramadigim kurum siddet hatlari kalmadi,tek cagreyi koruma karari vermekle buluyorlar onunda bir faydasi yok .Bana siddet uygulayan hayati tehlikem olan esimden mi kacayim ,cocugumun egtimini saglini mi ,calismami mi,avukatimin cozum bulamadigi sorunlarin uzerine dusunmek mi,bunlarin hepsini nasil dusunup cozebilirim ayni anda.Insan haklari bunlarmidir ,adalet nerede.ayrica 1 ay sonra sulh ceza davasi gorulecek istanbulda sikayetci oldugum icin ,davaya katilmadan ifademi bulundugum yerden vermek mumkunmudur ,bir esimle gorusmek istemedigimden iki istanbula gitme imkanim olmadigindan .