Mesajı Okuyun
Old 29-02-2008, 18:40   #14
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan av.taydin
Dün K.Çekmece adliyesinde barodan görevlendirilerek bir sorguya katıldım. Uzun zaman bekledikten sonra mahkeme kalemine sorgu için alındık. Hakim bey içeri girdiğimizde buyrun avukat hanım oturun diyerek yer gösterdi. teşekkür ederek gösterilen yere oturdum. Şüphelinin anlatımını hiç bölmeden gayet ilgili bir şekilde dinledikten sonra bana dönerek buyrun avukat hanım siz neler diyorsunuz dedi. ben de başladım konuşmaya. buraya kadar herşey dört dörtlük gayet kibar ve saygılı bir şekilde giderken Mübaşir Bey! kendince anlam ifade eden işaretlerine başladı. ilk etapta fark etmedim. kolluktaki ifadeye de katıldığım için şüphelinin atladığı noktaları aktarıyordum çünkü. baktım ısrarla işaret ediyor zatı muhterem ne diyor diye döndüm bir taraftan da konuşmama devam ederek. meğer ayağa kalk diyomuş. bunu idrak ettiğimde ayağa kalkmıştım gayri ihtiyari bir şekilde. idrak etmemle oturmam bir oldu. ve sustum bir kaç saniye. sonra mübaşire ayağa kalkmak zorunda değilim dedim ve devam ettim konuşmama. yaşadığım bu olayda hakim beyin ise olumsuz yönde herhangi bir dahili olmamıştı. mübaşirin kendi hüsnü kuruntusu olarak kaldı. dışarı çıktığımızda da polis memuru arkadaşlar avukat hanım nasıl fırçaladınız, terslediniz mübaşiri vs dediler. sanırım olağanüstü bir şey yaptım ayağa kalkmadan oturarak konuştum, kalk diyen mübaşire kalkmayacağım dedim.... mübaşir bozuldu. beni kaldırıp kahraman olacaktı hakimin gözünde. hakimin böyle bi beklentisi zaten yoktu. polisler beni takdir etti. ben deeee anlamadım gitti....

NOT: iyi mi yaptım kötü mü anlayanlar bilahare bana anlatsınlar lütfen

"Kraldan çok kralcı" diye bir tabir vardır ya o aklıma geldi. Siz, size yakışanı yapmışsınız. Saygılarımla...