Mesajı Okuyun
Old 14-12-2014, 13:52   #1
Av.Emre Şahin

Varsayılan Çift Anadal yaparken okuldan atılma tehlikesi

Cumhuriyet üniversitesinde İnşaat mühendisliği bölümü öğrencisiyim Geomatik mühendisliği bölümü ile çift anadal yapıyorum 20 haziran 2014 te inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldum Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans Ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin; 17. Maddesinin 7. Fıkrasına göre anadaldan mezun olanlar için en fazla iki yarıyıl süre tanınıyor fakat iki yarıyıl süre sonunda nasıl bi yaptırım olacağı belirtilmemiş. Aynı zamanda CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİnin 31. Maddesine göre ilişik kesilebilmesi için gerekli koşullar verilmiştir.Bu durumda 2 yarıyıl süre içerisinde geomatik mühendisliği bölümünü bitiremezsem atılır mıyım veya atılma durumu söz konusu olunca mahkemeye verdiğimde diğer yönetmelik gereği okulla ilişiğimi kestikleri gerekçesiyle okula geri dönmem söz konusu olur mu?
Dün akşam böyle bir durum için aradılar.Bu konu ile ilgili olarak detaylı bilgilerinizi bekliyorum.Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.