Mesajı Okuyun
Old 31-03-2006, 22:02   #11
Ramazan NARİN

Varsayılan Uygun....

Cmt. gecesi 22.30. uygun bulundu galiba.Buluşmak üzere.
Sohbetten önce, katılımcılar kendilerini tanıtırlarsa iyi olur.

Ben;
Hukukla maalesef bu kadar içli dışlı olmak zorunda kalmış bir SİSTEMZEDE'yim.

Emekli,48 yaşında, TÜRKÇE öğretmeniyim. Ticari aktivitem var. Bir şirketin kurucusu ve müdürüyüm.Şirketin faaliyetlerinden olmak üzere, yaklaşık 300 kişinin çalıştığı zamanları yaşadım.
Halen, ne iş mi yapıyorum? Şirketimiz faal görünüyor.Fakat esas aktifi mahkemeler ve davalar. Yaklaşık 150 civarında, Cumhuriyet Savcılıkları
hz.,icra, icra hukuk,icra ceza,sulh ceza,asliye ceza,ağır ceza,sulh hukuk,asliye hukuk,vergi mahkemeleri,idare mahkemeleri gibi...BİR ŞİRKETTEN alacaklarımızla ilgili 6 adet dava açtıktan sonra, 5 yıl geçince bir de baktım ki bu şirketle olan dosya sayılarımız şu anda 63 olmuş! Mahkemelerde davacı-davalı
derdest davalarımız var.
Son 5 yıldır, davalara avukat olarak değil, şirketin yetkilisi ve eski deyimle bir nev'i dava vekili olarak katılıyorum.

Bu nedenlerle, V.U.K.,6183 s.y., T.C.K.,T.T.K.,İ.İ.K.,B.K.,H.U.M.K. gibi yasaları tek tek incelemek durumunda kaldım. Yasal incelememi yaparken, bulabildiğim emsal olabilecek davaları ve içtihatları da takip ediyorum.Daha önce, SUÇ VE CCEZA, İÇTİHAT BANKASI, gibi hukuk programlarını kullandım.Halen KAZANCI'yı kullanıyorum. CORPUS'la da çalıştım.

En başta hukukçu değilim.Hukukçu değil daha çok eğitimci mantalitesi taşıdığımı biliyorum. Tecrübelerim de kitaplarım oldu.

Amacım, bir hukukçuyu küçük düşürmek falan asla değil, bilakis bir hukukçu da olması gereken mantığı bildiğimi sanıyorum.

Şirketin kendimize ait 240 m2 ofisinde, iki yıla yakın zaman, iki avukatın bürosu olarak kullanılmasını sağladım.Daha doğrusu hukuki yardım alabilmek için iki avukat arkadaşla İKİ yılı paylaştım.Burada, en büyük avantajım hukuk dosyalarını ve safahatları öğrenmem oldu.BU GÜNE KADAR, yaklaşık 6 avukatla yakın, 3-4 avukatla da danışma şeklinde çalıştım. Bugün için, bu davaların takibinde avukatsız olarak yürümek durumundayım.Avukatımız yok.

Hani, öğrenmenin yaşı yoktur derler ya; bende bu mantıkla 5 yıl önce emekli olmama rağmen bulunduğum koşullar itibariyle HUKUK öğreniyorum.

Liseyi, o tarihlerdeki ERKEK SANAT ENSTİTÜSÜ'nde okudum. Hukuk fakültesini düşündüm ancak, meslek lisesinden geçemedim.Bir dönem D.M.M.'te makine mühendisliği, Erkek Teknik Öğretmen Okulunda okudum. O yılların şartlarında EĞİTİM ENSTİTÜSÜ'nü bitirebildim. Ortaokullar ve liselerde TÜRKÇE-EDEBİYAT öğretmenliği yaptım. En son, Balıkesir Üniversitesinde ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE SİGORTACILIK derslerinde öğretim görevlisi olarak çalıştım.

Şirketimizin işkolu; TAHMİL-TAHLİYE ve SİGORTACILIK, NAKLİYE olarak düşünebilirsiniz.

BEN BUYUM....