Mesajı Okuyun
Old 09-12-2007, 20:50   #1610
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın av.sevil

Üyelerimizin dikkatini çekmek için özel gayret göstermeniz gerekmez: Üyelerimiz ''iğnenin deliğinden Hindistan’ı seyreder.''

Ben sizin dikkatinizi çekmek isterim ki: Kitap okuma alışkanlığı olmayan ülkelerde kitap kampanyalarına ilgi az olur. Kütüphanelerin bomboş olduğu bir ülkede kütüphane kurma fikri herkese yabancı gelir.

Buna karşın sizin THS’de yürüttüğünüz kampanya büyük ilgi çekti. İstatistiklere bakarak büyük başarınızı alkışlıyorum:

THS üyeleri kendi yazdıkları hikayeleri bile okumuyorlar. THS Kısa Öykü Yarışması 24.10.2007 gününden beri gündemde olmasına karşın aldığı yanıt sayısı 48 den ibaret. Sizin mesajınızın aldığı yanıt sayısı bunun yarısı kadar. Sizin hikayeniz ‘’On bir üyenin on bir hikayesi’’nden daha büyük ilgi çekmiş.

THS hikayelerinin okunma sayısı 1619. Bu sayının büyük ölçüde tekrar tıklamalarla oluştuğu ve sizin mesajınızdan bir buçuk ay öncesinden beri gündemde olduğu ve yarışma heyecanı bulunduğu düşünülürse sizin mesajınızın daha büyük ilgi topladığı ortaya çıkar. Sizin mesajınız 310 defa okunmuş.

Yine dikkatinizi çekiyorum ki gördüğünüz ilgiyi THS'nin kendi hikaye yarışması ile karşılaştırıyorum. Her ikisi de Site Haberleri'nde aynı başlık altında bulunmakta. Meslektaş Soruları alanındaki ciddi bir hukuk sorusuna gösterilen ilgi ile karşılaştırsaydım bunun 300 katı ilgi gördüğünüz belli olacaktı.

Sizin mesajınıza somut yanıt olarak kitap gönderilmiş. Sizden önce benzer bir kampanya düzenleyen üyemize bire bir görüşmelerde söz verilmiş olmasına karşın tek kitap gitmemişti. Bu açıdan da gördüğünüz büyük ilgi nedeniyle şımarmalısınız.

Bunları ben uydurmuyorum, istatistikler itiraf ediyor.

Saygılarımla

Sayın KONYALI
Dikkat çekmek istememin nedeni burayı sık sık ziyaret ettiğini ettiğini bildiğim bir kaç dostuma bu kampanyadan bahsettiğimde forumu okumadıklarını dikkatlerini çekmediğini hayretle gördüm.Oysa çok yanıt alan foruma bu iletiyi yazarak e-postalara bu itirafın düşüp en azından haberdar olabilceği kanaatini getirdim.Bu sebeple de rağbet gören topiklere iletilerimi yazdım.Nitekim gördümkü en azından bu sayede Sayın Ahmet TURAN ın dikkatini çekmeyi başardım
Okuma alışkanlığı az olan ülkede yaşadığımız en gerçek olan gerçektir ne yazıkki.Ancak Hukukçular bu gerçekten diğer topluluklara nazaran daha uzaktır bu gerçeğe.En azından buna ben inanmaktayım.Bu kampanyaya katılımın okuma gerçeğiyle çokta ilişiklendirilmemesi gerektiğinin altını çizmek isterim.Kendileri kitap okumayan nice ane baba çocuklarının kitap okumasını diler,ister.Bunun içinde kitap alır inancındayım.İşte her bir yakınlarına aldıkları kitaptan bizede 1-2 kitap alarak yollamalarını hatta çocuklarına bahsederek bak oradakiler bu kadar rahatça kitaba ulaşamıyor sözleri nasihatıyla hatta bize göndermesini dilemiştim.Hala da bunun çokta zor olmadığını düşünmekteyim.
Ben bunu daha çok duyarsızlığa bağlamaktayım.Ben bu sitenin emekçilerinin gerçek emekçilerine derin sevgi besleyip saygı duymaktayım.Bir kaç kişinin hatta istede önemle ismi vurgulanan BÜYÜKLERİMİN bri sözle bir mesajla desteğini beklemenin çokta hayalperestlik olmağını yine üstüne bastırarak belirtmek isterim.
Şaşırmam gerektiğini şöylemişsiniz.Evet şaşırdım Sevgili Admine bu fikirden bahseden ilk iletiyi attiğimde gelen yanıt karşında elbette şaşırdım.Şöyle diyordu moralinizi bozmak istemem ama çokta rağbet göremeyebilir hayal kırıklığı yaşabilirsiniz ancak yinede duyurunuzu isterseniz yazarız diyordu.Şaşırdım bir çok konuda duyarlı olup dayanışmaya önem veren bu paltformdan destek görememe ihtimali düşüncesi beni düşündüğünüzden fazla şaşırtmıştı.Hatta hayallerimin sınırı daha da büyüktü önceleri.Burada sırayla zaman zaman kampanyalar düzenleyip belirlenen yerlere bu kütüphanelerin kurulmasıydı.Ben şahsım adına zaman ve emek vermeye hazırdım oysa
SAYGILARIMLA