Mesajı Okuyun
Old 10-05-2007, 17:26   #12
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Herşeyden önce birebir tanığım yok. Alacaklı olayı anlatırken yanımızda sadece kendi elemanları vardı. Alacaklının elemanları benim lehime tanıklık yapmaz. Bir de iftira atan konumuna düşmek istemiyorum. Yalana dolana şiddetle karşı olduğum burada bilinir. Tüm Osmaniye benim haklı olduğumu biliyor.Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığım menfi tespit davasında teminatsız tedbir kararı çıkması bunun en açık kanıtı.

Avukatın baroda, hatta Osmaniye'de itibarı bundan sonra sıfırın altında. Alacaklının da.

Kızım kreşte başından geçen bir olayı anlatmıştı. Yaramazlığı diğer çocuklara zarar verme boyutuna ulaşan bir çocuk, öğretmen sürekli ceza veriyor ama çocuk bir türlü uslanmıyor. En son yaramazlığında diğer çocuklara "Arkadaşınıza ne ceza vereyim?" diye soruyor. çocuklarda "oyunlara katılmama" cezası diyorlar. Ve çocuk uslanıyor.

Bazan şefaatimizden, kendimizden mahrum bırakmak en güzel cezadır. İkili ilişkilerde de aynı yöntem izlenirse bitişlerde daha az sancı çekilir.

Hiçkimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. İntikam soğuk yenen bir yemektir. Şimdi uyarı cezası ile kurtulacak. Ama kısa ya da uzun bir süre sonra daha fazla bedel ödemeye mecbur kalacak.

Saygılarımla.