Mesajı Okuyun
Old 28-02-2011, 11:41   #1
alpercelep

Varsayılan Hekimin Kusuru ve Sorumluluğu

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum.Yardımlarınıza ihtiyaç duydum.Müvekkil eşinin hamileliği sebebiyle A hastanesinde( özel hastane) hamilelik sürecinin her aşamasında B doktoruna tedaviye oluyorlar.Hamileliğin altıncı ayında çocuk ve annede bazı rahatsızlıkların baş göstermesi sebebiyle hasta Tıp Fakültesi hastanesine sevk edilerek burada hamileliğin devamı için gerekli tedaviler uygulanıyor ve annenin rahmi dikilerek çocuğun ana rahminden düşmesi engelleniyor.Bu durum sürekli göründükleri doktora anlatılıyor ve tıp fakültesinden kendisine söylenmiş olan bazı bilgiler doktora söyleniyor.Kendilerine hamilelğin sıkıntılı olduğunu ,çocuğun günü beklenmeksizin sezeryanla alınmasının gerektiği söyleniyor.Anne önceki yıllarda 5 defa çocuk düşürmüş ve bu durumda doktor tarafından bilinmektedir.Anne ayın 28'inde sancılanması nedeniyle hastaneye yatıyor fakat doktor tarafından bir sonraki gün taburcu ediliyor.Müvekkil çocuğun sezerya alınmasını doktoruna söylüyor ama doktor bunun gerek olmadığını normal doğum tarihinin zaten 5'i olduğunu 6 gün daha sabretmeleri gerektiğini söylüyor ve evlerine gönderiyor.Anne ayın 3'ünde akşam saat dokuz civarlarında sancılanıyor ve hemen doktor ve hastane aranıyor,doktorla yapılan telefon görüşmesinde sancıların normal olduğunu,şuan müsait olmadığını yarın sabah gelmelerinin yeterli olacağı söyleniyor.Sabah saat dokuz da müvekkiller hastaneye gidiyor ve tedavide çocuğun öldüğü söyleniyor.Arkadaşlar açıkcası çok sıkıntılı bir durumda sayılırım.Bu izahlar bana müvekkilce söylenen olaylar ,sağlık kurulu doktor hakkında soruşturma izni vermedi,ben suç duyurusunda bulunucam ama bir sonuç alınabileceği umudum çok az.Ana rahminde gerçekleşen ve geç müdehale sayılabilecek davranışlar sonucu ölüm olayı gereçekleşen konularda tecrübeleri olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Açıkcası yol gösterilmeye ihtiyacım var ,müvekkil tazminat davası açılması yönünde kararlı ama bu şartlarda doktor yanlış ifade vermezse kusur çıkmama olsalığı yüksek.Şimdiden herekese çok teşekkür ediyorum.