Mesajı Okuyun
Old 03-05-2009, 13:11   #13
Av.muhittinköylüoğlu

ömer'cim
samimiyetimize binaen cimli hitap ettim.bey diyemedim.
sana birebir katılıyorum.
özellikle yakışıklılık konusunda
adam 1.98 boyunda ayrıca gerçi yarısı yerin altında ama olsun
yalnız bu yakışır mevzunda başın belaya girebilir.
aforoz olabilirsin mazallah.
bu arada sayın duyurucuya malzeme olsun meseleyi bira açalım

olaya konu avukat çevresindeki arkadaşlarının ve dönemin istanbul barosu başkanının dolmuşuna gelerek avukatların cezaevinde üst aratmama kararına uygun davranıp üstünü aratmayacağını ve bu nedenle içeriye alınmadığını gösteren bir tutanak tutulmasını talep etmiştir.
bu talebe karşılık gardiyan ve jandarmalardan bir ton dayak yemiş bu arada üstünü aratmadan (????) cezaevine giren arkadaşlarının tesadüfen görüşten çıkma anıan rastlanıp araya girmeleri üzerine belki muhtemel bir linç yada bize silah çekti vurmak zorunda kaldık iddiasından kurtulmuştur.
bu meslektaşımız yanında cezaevine birlikte geldikleri diğer meslektaşı ile birlikte gidip (cezaevi şehre bir hayli de uzaktır) savcılıpa şikayetçi olmuş savcı uzun süre dilekçeyi almamak için direnmiş adli tıpa sevk etmemiş şikayetçi olursa başına iş alacağını da beyan etmiştir.
Bizim şapşal avukat illa şikayetçi olacağım demiş ve ifadesini verip yola devam etmiştir.
avukatın şikayetinden vahiy yoluyla haberdar olan gardiyanlar tuttukları bir tutanalka memura mukavemetten şikayetçi olmuşlardır.
kısa keselim.sonuçta avukatın şikayetine takipsizlik gardiyanların şikayeti için dava açılması yoluna gidilmiş sanık avukata duruşma günü bildirilmeden yargılama yapılmış mahkum edilerek karar avukatın gerçek adresine gönderilmeden ilanen tebliği sağlanmıştır.
cezaevi müdürü baroya aynen şöyle bir şikayet dilekçesi vermiştir.
avukatları üçlü protokol gereği aramak istiyoruz.avukatlar ise avukatlık kanunu 58 madde gereği arayamazsınız deyip itirazla görevimizi engelleyip bize mukavemet eiyorlar şikayetli av.... böyle yapıp suç işlemiştir şikayetçiyiz.
sayın dönem baro başkanı üstünü aratan avukatlara disiplin soruşturması açacağım dese de kendisine muhalif bu avukata üstünü aratmadığı için disiplin soruşturması açmıştır.
üstelik bu avukatın konuya ilişkin hukuki ve fiili mücadelesini cezaevlerien ilişkin forumda olumlu örnek olarak dile getirmesine ve yayınlamasına rağmen.üstelik bu soruşurmayı yaptığınıda inkar edip avukatın yalan söylediğini iddia etmesine rağmen.üstelik bu yalan dan dolayı yani olmayan soruşturmadan dolayı avukata ceza da verilmiştir.
daha da acısı bu avukat baro başkan adayı olduğunda büyük demokrat avukatlar senin cezan var konuşamazsın diye önerge verip bu önergeyi oylatmışlar ve gerici avukatlar sayesinde bu meslektaşıma söz hakkı verilmiştir.
disipline sevkeden sevki reddeden genel kurulda konuşmasının engellenmesi için önerge verip bu doğrultuda oy kullananlar yani yakışanı yapanlarda senin arkasından gittiğin insanlardı yanılmıyorsam.
sayın agua da nereden hatırladıysa olayı beni boşu boşuna tahrik etti.
bu arada sayın agua rakmetli haldun abi çok sevdiğim bir üstadımız idi ama bazı konularda son derece tutucu idi.o nedenle hiç kimseyi mit haline getirmemek gerekir diye düşünüyorum.

not.bu olaylar istanbul barosunda olmamıştır.patagonya barosunda olmuştur