Mesajı Okuyun
Old 31-10-2007, 18:57   #8
sagalife

Alıntı:
Yazan Aybüke Kağan
borçlunun sürekli olarak bulunduğu işyerine tebligat yaptım.İşyerindeki daimi eleman tebligatı almış.borçlu beni aradı.büroma gelin taksitlendirme yapalım dedim.ben borcumu ödiycektim alacaklı gelip teslim almadı,avukatlık ücretini ve icra masraflarını ödemem dedi ve telefonu yüzüme kapattı.Ertesi gün icra dairesini gittiğimde işyerinin vergi levhası adına olan kişi tebligatı iade etmiş.Beyanında bu isimde bir ŞAHIS İŞYERİMDE ÇALIŞMAMAKTADIR,ELEMAN HATAEN TEBLİGATI KABUL ETMİŞ demiş.Sizce ne yapmalıyım?

Teşekkürler.
Değerli Meslektaşım.Bu şekilde iade edilen tebligatın iadesinin hiç bir geçerliliği yoktur.Yeterki tebligat usulüne uygun yapılmış olsun.

Aynı şeklide benim başıma gelen olayda tebligat borçlunun annesine yapılmış ve daha sonra babası burası benim evim oğlum bu evde yaşamıyor annesi yanlışlıkla tebligatı almış diye tebligatı iade etmişler.Ben konuyu araştırdım ve bu şekilde tebligatın iade edilmesinin bir geçerliliği olmadığını ve bu konuda tebligatın yanlış alındığını iddia eden tarafın tebligatın iptali yönünde dava açması gerektiğini öğrendim. İcra dairesine gidip haciz talimatını aldım,bir sorun da çıkmadı..kolay gelsin