Mesajı Okuyun
Old 03-10-2007, 19:55   #16
sagalife

Aynı sorunla karşı karşıyayım,kesinleşmiş takipte zabıta tahkikatı isteyebilirmiyim diye.soruyu da burda gördüm.Benim olayım kısaca;
İcra takibinde borçlu polis memuru alacaklı müvekkil de eşi,ev adresini bilmiyoruz,zaten borçlu da -açtığı boşanma davası reddedlildiği ve yeni evinde sevgilisiyle yaşadığı için ev adresini saklıyor-tebligatı çalıştığı karakola yaptık ve takip kesinleşti.Şimdi sadece maaş haczi olanağı var elimizde ama aldığım duyumlara göre maaşında zaten bir çok haciz var.Bu durumda borçluya tazyik olsun diye evine gitmek isityorum ama evini bulamıyoruz?
Şimdi takip kesinleşmesine rağmen zabıta tahkikatı istesem redmi edilecek ve çalıştığı karakoldan istesem tahkikatı,nasıl bir cevap verecekler?Karakolumuzda çalışan polis memurunun evini bilmiyoruz diyebilirler mi?Böyle bir cevabın hukuki sorumluluğu olur mu?Yani bir polis memurunun yaşadığı evi bildirmemesi karşısında elimizde bir olanak olabilir mi,yoksa sıradan bir olay mı?Bu konuda bilginiz ve yorumlarınız var mı?arkadaşlar