Mesajı Okuyun
Old 22-11-2013, 20:42   #9
Av. Ayşenur Gökçe

Ben de aynı durumla karşı karşıya kaldım. Bir avukat bir meslektaşına karşı bu kadar mı acımasız olur nasıl bir meslek anlayışımız var bizim. İnanın müvekkilim istedi evimde babam var babamda da param var ben evime haciz konsun istiyorum senette borçlu oluyum dedi. Katibim akıl vermiş inandırmış muvazaalı işlem yapıldı. müvekkil borçlu değildi gerçekte senet düzenledi ve kendini borçlu yaptı, ben mesleğimin başında ve tecrübe yoksunluğundan ve de iyi niyetimden dolayı icra takibini yaptım. Evinin üstüne haciz koyduk, babası evin üstündeki haczi öğrenince, müvekkil ve aynı zamanda da senet borçlumu babasıyla barıştırmak için inanın kırk takla attım, insanlık yapıyım dedim. İcra takibinden vazgeçildi, anlaşıldı barıştılar baba-kız. Ama olan bana oldu hayatımı yakmaya çalışıyorlar şimdi ben iyi niyetimin kurbanı oldum.
Bana şikayet dilekçesini yazan kişi de meslektaşım ve inanın tüm samimiyetimle söylüyorum durumu bizzat benim ağzımdan dinleyen ve yüzüme meslektaşım sizin bir suçunuz yok baba-kız arasındaki sıkıntı sizi de rahatsız ettiler diyen biri beni şikayet etmek için dilekçesini yazmış. Üstelik benim dolandırıcılık yaptığımı senedi prosedür diyerek imzalattırıp amacımın evi sattırmak ordan para kazanmak olduğunu söyleyerek.
Ben bu müvekkilden bir lira dahi kazanmadığım gibi zamanımı emeğimi kaybettim şimdi de mesleğimi kaybetme noktasındayım.
Size söylüyorum şimdi benim yaşadığımı kimse bilmez okur ve geçersiniz ama bir meslektaş diğerine nasıl bu kadar acımasız olabilir ve de bunu hukuk paylaşım sitesinde sual olarak yöneltebilir ???
Ben 27 yaşındayım 4 yılımı harcadım okumak için ruhsatımı kaybetmek için ne yaptım iyi niyetimden başka??
Kimse kimseyi yargılamasın burası meslektaşların birbirine karşı başvuracağı yolları öğrenme yeri olmamalı...
Yanlış yapmadım yapan olursa onları bu söylemlerimin dışında tutuyorum, meslek dışında kişilik meselesidir dolandırmak bir insanı hele ki müvekkilini.....