Mesajı Okuyun
Old 18-06-2007, 11:56   #15
av.semire nergiz

Varsayılan Çocuk babayı model olarak seçer.

Alıntı:
Yazan ecesaka
Oldu olacak Tüketici Mahkemelerine başvursaydı... Kaç gündür bu başlığa bakıyorum ama bir şey yazmak içimden gelmiyor... Sanırım ben Türkiye'nin geliştiğini, değiştiğini düşünürken bazı mantıklar hep o eski düşüncelere takılmış kalmış... Aklım almıyor... Üstelik bir devlet memuru... Üstelik polis... Üstelik hakim karşısında... Bu insanları yetiştiren annelerde buluyorum suçu... Suçlu yine bizleriz sanırım...
Suçlunun kadınlar olduğu konusundaki görüşlerinize kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum.Böyle bir yaklaşım kadınlar açısından tehlikeli ve yanlış bir yaklaşımdır;yrıca böyle bir yaklaşım toplumsal cinsiyet rollerini kadına dayatmaktır.Hepimizin bildiği gibi Çocuk analı ve babalı doğar dolayısıyla çocuğun yetiştirilmesinde anne kadar babanın da sorumluluğu mevcuttur ve çocuk büyürken 1. model olarak babasını seçmektedir ve eğer çocuk kötü yetişmişse bunun bir sebebi babanın yetiştirmedeki görevini yapmamış olması ve ikinci olarak da babanın çocuk açısından kötü bir model olmuş olduğunu söylemekten başka bir yorum yapamayız.