Mesajı Okuyun
Old 23-05-2017, 00:14   #1
Konuk

Varsayılan hangi taraf davayı açmalı

İyi akşamlar.
10 yıllık evliliğimde sürekli huzursuzluk yaşıyorum. eşim sürekli beni sevmediğini söylüyor, çocuğumuzu dövüyor ve benim üstüme düşen sorumlulukları yerine getirmediğimi iddia ediyor, en ufak şeylerden tartışma çıkarıp hakaret ediyor. Ailesi destek, gerekirse yalancı şahitlik de yaparlar. daha önce boşanmak istediğimde tehditler duydum, aileler araya girdi ve bir şekilde çocuklar için diyerek devam ettirdim. sanırım hayatında biri var. iki gün önce evi terk etti ve boşanacağını söyledi. ödemesi devam eden oturduğumuz konuta şerh koydurdum. yarın da avukatla randevum var.
eşim ev ve araba gibi evliliğimiz süresince edindiklerimizden çok cüzzi bir pay ve çocukların velayetini vereceğini söylüyor. sebep olarak da ailesinin bize maddi yardım yaptığını iddia ediyor fakat ben bu yardımı görmedim, gerçekten yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ve eşimin elinde o ve ailesinin tanıklığından başka kanıt da yok. oysaki ben de çalışıyorum ve ondan fazla kazanıyorum. evin her işi, çocuk bakımı vs yıllarca kabul etmese de benim üzerimdeydi. son dört yıldır cinsel münasebetimiz de yok zira yataklarımız da ayrı. yani bana maddi ve manevi hiçbir katkısı olmayan ve asalak gibi yaşayan kocam, alabildiğini alıp kaçmanın derdinde.
geçimsizliğimize tek tanık annem ve kardeşim ve kabul edilirse dokuz yaşındaki oğlum, diğeri çok küçük. bir de çocuğumun babasının onu dövdüğünü anlattığı sohbet ederken çektiğim ses kaydı.
işi fazla uzatmak istemediğim için davayı ben açacağım ancak iddialarımı kanıtlamak yükümlü olduğumu biliyorum. yukarıdaki kayıt ve tanıklarla bunu yapabilir miyim yoksa onun dava açması beklemek mi daha doğru bir hamle olacaktır? teşekkürler