Mesajı Okuyun
Old 21-05-2008, 13:36   #1
Av.H.AtılAyaydın

Varsayılan İnternet Sitesi üyeliği - Ödeme - Siteden Yasaklanma - Site Profilindeki Yönetim Notu

Sayın meslektaşlarım, forumda aradım ama bulamadım, bir tanıdık X internet sitesine paralı üyelik kaydı yaptırıyor, ancak üyelik süresi dolmadan kendisi "size yeterince tahammül edildiği" gerekçesiyle üyelik haklarından mahrum bırakılıyor, bana anlattığı kadarıyla site ya da forum kurallarına aykırılık sözkonusu değil, ortada bir hakaret ,küfür,vs olayı da yok, tamamen keyfi bir şekilde üyeliğinin askıya alındığını söylüyor. Bunun yanında kendisi sitenin aktif üyelerinden ve anlattığına göre sayesinde 800 civarında üye siteye kayıt olmuş, diğer tüm üyeler sayfasına girdiğinde yukarıda belirttiğim gerekçe yazısını görebiliyorlarmış. Dolayısıyla kendisi mağdur durumda.Bu konuda tatbikatım olmadığından değerli görüşlerinize başvurmak istedim. Sanırım bu durumun düzeltilmesi için Tüketici mahkemesine başvurup,tedbir istemek gerekiyor, bu durumda manevi tazminat alabilme şartları oluşup oluşmadığı konusunda şüpheliyim ama kişilik haklarına saldığı olduğu ortada.Sizce bu konuda izlenecek hukuki yol ne olabilir, muhatap olarak kimi almak lazım,

Saygılar