Mesajı Okuyun
Old 02-10-2009, 00:02   #118
av.cevat

Varsayılan Herkes Adil Yargılanacaksa Neden Olmasın?

Arkadaşlar belirtildiği üzere savunulması düşünülen " Avukata Saldıran Sanık" diye geçiyor. Yani suçu keinleşmemiş.Olayın ne olduğunu ,içeriğini dahi bilmeden başlıklara bakarak yargıya varmak da bir nevi adillikten uzak olmuyor mu?
Meslektaşlar olarak tabiki dayanışma içinde olmamız gerekiyor.Ama doğru-yanlış ayrımı yapmadan körü körüne savunmaya karşıyım ben. Hatta öylesine yorumlar yapılmış ki " selam dahi vermem" gibi...
Meslektaşım yanlış yapıyorsa bile bile nasıl savunacağım? Nasıl destek vereceğim?
Artık paylaşmadan dayanamayacağım,içimde kalmasın istiyorum.Bu siteden çok faydalandık.Emeği geçen tüm meslektaş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ama site aracılığıyla dayanışma talep ettiğim bir meslektaşım yetki belgemle girdiğim dava da karşı tarafa hizmet etti. Bu yaptığından dolayı müvekkil de bende zarar gördük. Şimdi ben bu arkadaşı şikayet etseydim meslektaşlarım savunmayacaklar mıydı beni veya müvekkilimi?
Yanlış kim yapıyorsa çekmeli cezasını. Şimdi yaşadıklarımdan dolayı ben sitedeki kayıtlı tüm meslektaşlara güvenimi yitirmelimiyim?Yoksa yanlışı eleyip doğrularla yoluma devam mı etmeliyim?