Mesajı Okuyun
Old 17-09-2010, 11:47   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Boşanma kararına itiraz etmemiz mi gerekiyordu? Sadece tazminat kısmına itiraz etsek olmazmıydı? Boşanma gerçekleşir, taminat yönünden üst mahkemeye itiraza giderdi. Bu sitede okuduğum araştırdığım kadarıyla tazminata itiraz etmenin yeterli olduğunu öğrendim. Boşanmayı önce isteyip sonra istememek maktıklı mı? Hani ben davamda boşanmayı istemeseydim ama boşanmakararı verilseydi buna itirazı anlardım? Art niyetliymişim gibi algılanmaz mı üst mahkemede?
Peki üst mahkemeye bu böyle gider ve karşı tarafın boşanma davası kabul olur benim davam ben itiraz ettiğim için kabul olmaz ise boşanmamız yargıtaydan eşimin açtığı dava nedeniyle boşanma olarak gelirse ne olacak? Ya birde onun davasına tazminat gerektiği yönünde karar verilirse? Ben kendi boşanma davamada itiraz ettiğim için tazminat verilmeyecektir herhalde? Zararımı kim karşılayacak?

Sayın Katılımcı,

Dosyanızı incelemeden detaylar hakkında bilgi vermemiz mümkün değildir. Siz hukuk eğitimi almadığınız için, dosyanızı bize anlatabildiğiniz kadarı ile genel yanıtlar verebiliyoruz. Dosyanın delil durumu, talepler ve gerekçe incelenmelidir. Eksik veya fazla aktardığınız hususlar olabilir. Yargıtayda artniyetli olarak algılanmanız söz konusu değildir.

Oysa avukatınız dosyaya hakim olan bir profesyonel. Bu endişelerinizi onunla paylaşırsanız en sağlıklı yanıtı alacaksınız. Yine de soru işaretleriniz olursa dosyanızın birebir incelenmesi ile sağlıklı yanıt verilebileceğini hatırlatırız.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,