Mesajı Okuyun
Old 15-08-2008, 15:07   #1
Av.Nurdan Anlı

Varsayılan Trafik Sigortasının Tedavi ve Sakatlıkla İlgili limitleri nasıl değerlendirilir?

Sevgili Grup Üyeleri,
Trafik kazası nedeniyle müvekkilim yaralanmış olduğundan açmış olduğum maddi, manevi tazminat davası sonuçlandı ve karşı tarafa icra takibi açtım.Karşı taraf tam kusurlu ve müvekkilim kusursuzdu.Sormak istediğim şey sigorta şirketinin sorumluluğu ile ilgili.Sigorta şirketinin sorumluluğu sigorta poliçesi ile sınırlı.Ancak trafik sigorta poliçesinde – Kişi başına tedavi gideri: 40.000.-YTL - Kişi başına sakatlık ve ölüm :40.000.YTL .Sigorta şirketi sadece 40.000.-YTL ‘yi limit kabul ederek ödeme yaptı.Ama bana karardaki hastane masrafları ile tedavi ulaşım giderleri kalemlerinin tedavi gideri limitinden, bedensel güç kaybı ve çalışamama gelir kaybının sakatlık ve ölüm limitinden hesaplanması gerekir gibi geliyor.Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.Eğer düşündüğüm gibi ise bakiye alacağım kalıyor. Bunun için bakiye borç müzekkeresi çıkarıp, ödenmemesi halinde İcra Hakimliği’ne mi başvurmalıyım.Çünkü icra müd.nün bu konuda bir fikri yok.Borçlu ödemesini yaptı diyor.
Şimdiden teşekkürler.
Av.Nurdan Anlı