Mesajı Okuyun
Old 29-12-2017, 17:56   #51
hukukbilgisi

Mesaj Haber Metnindeki Metin benim!..

Yazılara biraz ara verip, Komik Anılar Caddesi'nde gezinelim biraz.

Senesini tam hatırlayamıyorum, 1985 veya 1986 olabilir.
Fakültenin hemen yanında bulunan öğrenci yurdunda ikamet etmekteyiz. İki arkadaş, dolaplarımızda biriken kitap stoğunu azaltmak amacıyla mesafesiz satış şeklinde, ticare itkinlikte bulunuyoruz. Diğer gençler de yurttan öğrenci arkadaşlar, geyik muhabbeti olsun diye bize eşlik ediyorlar.

Bir ara fotoğrafımız çekilmiş ve haber yapılmışız. Haberin varlığından, birkaç gün sonra fakültedeki arkadaşların ikazıyla haberdar oluyoruz.

Efendime söyleyeyim, şimdiye kadar yazdığım mizah yazıları A4 kağıdı hesabıyla 500 sayfa filan tutar, ancak hiçbiri bu haber kadar komik gelmez bana

Haberdeki cümle düşüklükleri bir yana, baştan aşağı atmasyon

Yıllar sonra, yazılanları şimdi düzeltiyorum

1- Bir kere adım Metin değil. Haberi yapan sorsaydı söylerdim zaten, ama haberi masa başında uydurduğu için sormamış tabi

2- Okul veya derslerimi aksatmadığım yalandır, gayet de aksatıyordum

3- Hayatımda MFÖ, Sezen Aksu, Ahmet Kaya kaseti almadım. Şarkılarını da hiç söylemedim

4- Gitar çalmışlığım hiç yoktur. Birkaç akor öğrenmiştim, ancak foto esnasında bir şey çalmıyordum. Nitekim fotoda da görülüyor, sağ elimin avuç içini tellerin üzerine kapatmışım

5- Gazetenin adı hepten rezalet zaten Newyork Times filan olaydı, iyiydi

Fotoğraf çekilirken, bakışlarından anladığım kadarıyla farkeden arkadaşlarım olmuş, ama hiç söylemediler, bu vesileyle onları kınadığımı belirtmek isterim

Tarihe yanlış bilgi/belge bırakmamak adına bu düzeltmeyi de 30 küsur yıl sonra yapmış olalım