Mesajı Okuyun
Old 04-11-2007, 12:07   #27
oguzhand0

Alıntı:
Yazan Volkan Berber
"Türk Dili ve Edebiyatı" (Türk Dili değil) ve "İnkılap Tarihi" (Tarih değil) derslerini nasıl olur da gereksiz bulursunuz anlamıyorum? Bugün hukuk fakültelerinde kendi dilinizi ve tarihinizi öğrenmenin neresi gereksiz? Şu konuda katılabilirim bu dersler tam anlamıyla okutulmuyor sadece basit bir şekilde geçiştiriliyor işte bu gereksiz, gerekli olan ise bu iki dersin tam anlamıyla okutulması ve özümsenmesidir. Gereksiz daha doğrusu olmasa da olur diye nitelendirebileceğimiz dersler ise Beden Eğitimi ve Müzik dersleri olabilir belki seçmeli olsa daha mantıklı olurdu. Ben okulumda geçen sene zorunlu Beden Eğitimi dersi aldım ve üstelik devam mecburiyeti vardı.
Sayın Berber bana gereğini anlatabilir misiniz? Üniversite ilk sınıfta okuduğumuz Türk Dili ve İnkılap Tarihi derslerinde anlatılanları ya da anlatılmaya çalışılanları biz zaten İlköğretim 7.sınıftan beri dinlemiyor muyuz? 7-8 seneden öğrenemediklerimizi Hukuk Fakültesinin 1.sınıfında mı öğreneceğiz? Yada 7-8 senede öğrendiklerimizi tekrar öğrenmenin manası nedir?

Cevaplarınızı bekliyorum Sayın Berber.