Mesajı Okuyun
Old 28-05-2010, 19:29   #12
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Yedi yıl önce Yargıtay kararlarının gerekçeli olması hakkında aşağıdaki bağlantıda yazmışım.
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=2133

Ama Sayın hilmişeker'in kitabında "temyiz merciince verilen kararların gerekçeli olmamasının ihlal sayılmayacağı" hakkında bir başlık var.

(Sayın Av.Suat Ergin'in aksine, ben hep haksız çıkıyorum. )

Sayın Av. Armağan Konyalı,

Sayın Hilmi Şeker benim takdir ve saygıyla takip ettiğim hakimlerimizdendir. Dün ilanı okuyunca, hemen kitabı almayı düşünmüştüm. Ancak sizin yukarıdaki mesajınızı görünce az daha kitap için hayalkırıklığına uğrayacaktım.

Neyse ki, Sayın Hk.Beyhanguler bir nebze de olsa içimi rahatlattı.

1 saat önce kitabı aldım. Hemen işaret buyurduğunuz başlığı inceledim. Bu başlık, "B- Mahkeme'nin Gerekçeli Karar Alma Hakkıyla Bağdaşır Bulduğu Deneyimler" üst başlığının altında yer almaktadır. Mahkeme'den kast edilen ise malumunuz olduğu üzere AİHM'dir. Yani yazar, bir çok AİHM kararını gözden geçirerek mahkemenin bazı kararlarda, temyiz mercinin kararının gerekçesiz olmasının AİHS'ni ihlal etmediğini belirlediğini ifade ettikten sonra; hukuk yargılamsında temyiz hakkının sözleşme kapsamı dışında bırakılmasını eleştirmektedir(Ya da ben öyle anladım).

Sayenizde kitaba ortasından dalmış oldum.

Alıntı:
(Sayın Av.Suat Ergin'in aksine, ben hep haksız çıkıyorum. )

O halde benden daha mutlu olmalısınız.