Mesajı Okuyun
Old 31-10-2007, 14:58   #12
Gülümse

Bir yere gitmek beraberinde özlemleri getirdiği için dönüş yolu daha önemli hale geliyor.. Kendi ülkenizde sıkıntı ile katlandığınız tüm prosedürler kolaylaşıp birden güzelleşiyor..

Yaklaşık 5 saat sonra başlayacak olan dönüş yolculuğumun başına gelince en kötü olan dönüş yolculuğum hangisi diye düşünüyorum, kendimce bir zorluk ve mutsuzluk yakalamaya çalışıyorum bir türlü bulamıyorum..

Sadece Londra dönüşü havaalanlarında uzayan kuyrukların sıkıntısından bahsedebilirim ki o zamanda büyük bir bombalama olayı sözkonusu olmuş o yüzden dizüstü bilgisayarlarımız cep telefonlarımız dahil herşeyimizi valizlerimize koymak zorunda kalmıştık.. İşte bu bizim için büyük bir süpriz olmuştu.. elimizde sadece bilet pasaport ve bir iki kredi kartı cebimizdeki paralar hariç hepsini valize koymak mesele değilde oğlum her zaman ile yaptığımız hilenin ortaya çıkaması bize pahalıya mal oldu..

Herkezin gözündeki yurt dışı alışverişleri bizim içinde geçerli ama farklı bir formatta.. Ne kadar bulunamamış cd dvd almamız sanki büyük emir buna herkez alıştı, ama kitap büyük problem..

Bazen çok beğendigim kitapları sırf ciltli olduğu için bırakmak zorunda kalırım ..Çünki kitap ağır bir nesne olduğu gibi ciltlisi özel olarak daha ağır hale geliyor.. O yüzden vazgeçemiyeceğimiz kitapları satın alıp onları el çantamız ile valizlerimiz arasında eşit olarak dağıtmak zorunda kalıyoruz.. Düşünün el çantası almayınca meçburen tüm kitapları çantamıza koymak zorunda kalmış ve neredeyse bir bilet parası kadar ağırlık farkını ödemek zorunda kalmıştık..

Kısaca durumu şöyle özetlememiz mümkün.. Yurt dışından alacağınız kitapların ağırlıklarına dikkat edin yoksa ciddi bir fark fiyat ödersiniz yada onu taşıyacağım diye beliniz bükülür..