Konu: velayet
Mesajı Okuyun
Old 30-07-2017, 12:24   #1
Konuk

Varsayılan velayet

merhabalar,öncelikle biz bayanlara verdiğiniz destek ve yardımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, benim 2007 de başlayıp 2011 de biten boşanma davam ve birde velayeti bana verilen 16 yaşında kızım var. boşanma davam sürerken eşim imam nikahıyla bir bayanla yaşamaya başladı ve o dava sürecinde bir oğlu oldu kimliğini de evlilik dışı olarak çıkardılar. bu süre içerisinde kızımın nafakasını hep icra yoluyla almak zorunda kaldım bir yıldan fazla zamandır ise icra yoluyla bile nafakayı alamıyorum, iş yerine 3 kere icra yazısı gönderdim ama yinede halen icra dosyasına gelen bir para yok, bu yaz kızım babasının yanına ziyarete gittiğinde babası onunla kalmasını istemiş kızımda kabul etmiş bende buna izin vermedim,babasıyla anlaşıp bana velayet davası açmaya karar vermişler, bende boşandıktan sonra evlendim 2 tane çocuğum oldu tekrar,bu durumdayken eşim bana velayet davası açarsa kızımda ben babamla kalmak istiyorum derse velayet babaya verilirmi, nafakayı yatırmaması,boşanma davası sürecinde evlilik dışı çocuğunun olmasına rağmen yinede velayeti alma durumu olabilirmi,yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim,allah razı olsun hepinizden