Mesajı Okuyun
Old 08-05-2007, 16:42   #19
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Sayın ADMİN; Madem reklam yasağı olmadığını yetkiliden duydum. Tamam o zaman.

Kızkalesinin hoşuma giden tarafı her türlü seçeneğin bir arada barınabilmesi idi. Geçen yıl Akdeniz Otel diye küçük bir otelde kaldım. Gürültülü eğlence yerleri sahilde olduğu için sahile yakın otellerde uyuyamıyorsunuz. Oteli bir aile işletiyor. Nevresimlerimi sürekli yanımda taşıdığım için temizdi. Gelenlerin yanlarındaki kıymetli eşyaları otelin kasasına bırakabilmeleri, çok sevdiğim sıcak künefeyi bulabilmem, otelin personelinin müşterilerle seviyeli ama bir o kadar da samimi ilişkileri beni etkiledi. Burada insanların beklentileri de önemli tabii. Benim beklentilerimi ziyadesiyle karşıladı. Otelde kahvaltı dahil günlük oda fiyatı 40.-YTL idi. Odalarda 1 çift bir de tek kişilik yatak var. Bu rakam kalabalık dönemlerde 100.-YTL'ye kadar çıkabiliyor.

Aynı yerde sahilde Nisan Oteli tavsiye edebilirim. Yalnız odalarda televizyon yok. İhtiyacınız da yok.

Ayrıca Alanya Mahmutlarda Otel Antique Roman Palace'ı önerebilirim. Burası ise 5 yıldızlı. İnternetten özellikleri görülebilir.

Asıl memnun kaldığım yerler Osmaniye Arslantaş Barajı'nda bulunan Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün tesisleri ve diğer illerde bulunan kamu kurumlarının kampları. Şimdi zannedersem özelleşti ama Orman Bakanlığı'nın Muğla Göcekteki kampı.

Yani özel yer belirtilmek istenirse benim gibi yaz başında valizini eline alarak terminale gidip ilk rastladığı otobüse binerek delice tatil yapanların tavsiye edeceği çok yer var.

Akdeniz otele ya da Alanyadaki otele gidenler! Osmaniyeden bir avukatın referansı ile giderlerse özel ihtimamla karşılaşırlar.

Önemli olan geçilen yerlerde hoş bir izlenim bırakmaktır.