Mesajı Okuyun
Old 26-10-2015, 13:09   #4
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Boşanmak istiyorum. Ancak bu olayların yatışmasını ve kızımın kabullenmesini beklemek istiyorum. O zaman zarfındada en azından tedbir nafakası almak istiyorum. Zaten babaları çocuklarına bakabilmek için ne maddi ne manevi Yeterlillikte. Borç batağında, üstelik çalıştığı iş yerindende atılmak üzere. Ayrıca çekilen mesajlar, tehtitlerde ortada. Boşanmayı zora sokacağını sanmıyorum. Sadece kaygım karşı taraf dava açarsa hapse bile girebileceğini söylediler. Cinayet isleyecegini yada intihar edeceğinide söylüyor. Bu durumlar olmaz ise şayet boşanmayı anlaşmalı olarak yapmayı aldatmasını katmadan uzatmadan bitirmek istiyorum. Boşanma sonrası ölmüş babamdan yetim aylığı bağlatmayı planlıyorum. çalışmaması durumunda nafaka durumu ve çocuklarımın vilayet durumu nasıl olur? Ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.

Sayın Katılımcı,

-Anlaşmalı boşanmada nafaka konusunda da anlaşmanız gerekir. Eşiniz nafaka ödemeyi kabul ederse ve bu şekilde boşanırsanız; karar çıktıktan sonra nafaka ödemezse şikayetiniz halinde eşinize hapis kararı çıkar.

-Çocukların velayetini büyük ihtimalle size verirler.

-Eşinizin çalışıp çalışmaması nafaka durumunu çok etkilemez. Asgari bir nafakayı ödemek zorundadır. Ancak ödeme yapmazsa haciz yapabilirsiniz. Haciz edilecek malı ve parası yoksa; şikayetiniz halinde hapis cezası çıkar. Hapise girmeyi göze alırsa yapacak çok bir şey kalmaz.

Kolay Gelsin.