Mesajı Okuyun
Old 25-07-2009, 12:57   #10
özel_dedektif

Alıntı:
Yazan Ahmetochi
Her ne kadar daha tecrübeli üyelerden fikirlerinizi duymak isteseniz de bir stajyer olarak şöyle söyleyebilirim:

"Anayasa'nın md.17/3 : "Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye tâbi tutulamaz."

Bu cezanın insan haysiyetiyle bağdaşmadığı çok açık olup T.C. Anayasasına aykırılık teşkil eder. Anayasamız da insan haklarına dayandığından ve İtalya'nın da söz konusu haklara saygı göstereceği gözönüne alınırsa bu önerinin kabul görmesini imkansız gibi düşünüyorum."

sayın amethoci mantıksal açıdan baktığımızda sonuna kadar size hak veriyorum.yanlız ben bir avukat değilim.ama birde olayın hani insani boyutuna girdiğimizde insan hakları mağdur için ne der? yani küçük bir kızın tacvüze uğrayıp büyük bir psikolojik yıkıma uğraması ve sonucunda kalan hayatını bu yıkıntı üzerine kurması sizce ne kadar doğrudur.hatta bu yıkıntı üzerine kurulan bir hayat kimi zaman insanı bir suç makinesine çevirmekte ve bir olay başka onlarca kötü olayı bir lokomotif gibi çekebilmektedir.bu nedenle sapkınlık ve sapıklık dürtülerinin insanoğlunun yaşamı boyunca en zirveye son dönemlerde suç artışı oranında suça verilecek cezalarında artması hatta şekil değiştirip uygulanması esasen uygun görülebilecek bir uygulamadır.burda suçluların yargılama sürecinden önce suça meyilli kişiyi bu suçu işlemekten caydırma psikolojisi kullanılması suç oranının düşmesinde çok etkili olacaktır.