Mesajı Okuyun
Old 25-11-2011, 17:37   #2
üye31284

Alıntı:
Yazan Konuk
2009 yılında sosyal hizmetlere karakol aracılığıyla darbe almış ve mağdur aciz durumda sosyal hizmetlere gönderildim. kadın sığınma evinde kalmak için oradaydım fakat oranın çalışanı, oğlumu evlatlık vermem iyi olacağını mutlu olacağını ve istediğinde göreceksin dedi ve bende psikolojim bozuk olduğu için vermiştim fakat beni kandıran o kadına birçok kez gittim fakat imza verdiğim için mahkeme kararıyla evlatlık verildi, bişekilde oğlumu alma şansım yada onu görebilme şansım var mı?
son çare oğlumu kaçırırsam, ceza alır mıyım,
dengesiz ve psikolojim bozuk olduğundan, verilen kararlar doğru değildir. avrupa insan hakları mahkemesine başvurmam durumu değiştirir mi oğlumu alıp veya görebilir miyim?

Evlatlık vermeye rızanızı çocuğunuz 6 haftalıktan fazlayken mi verdiniz?

Babaya rıza için ulaşılamama sebebi neydi?

Evlatlık ilişkisi ne zaman kuruldu?

Bu soruların cevapları esas ve usule dair bazı eksiklikler ile hak düşürücü sürelerin tespitinde önemlidir.

Tüm bunlar dışında sizin rızanızın sakatlığı da evlatlık ilşkisinin kaldırılması sebebi olabilir. Ancak burada önemli olan sizin bahsettiğiniz sakatlığın hukuki anlamda geçerli bir sakatlık olup olmadığıdır. Bunun da tespiti ancak daha detaylı anlatımlarınızla mümkündür ki bu tespit buradan değil bir avukat tarafından doğrudan yapılabilir.

Tüm bunların sonucunda esasa ve usule ilşkin bazı eksiklikler tespit edilse dahi küçüğün menfaati evlatlık ilşkisinin kaldırılması neticesi ağır bir şekilde zedelenecekse, bu ilişkinin kaldırılmamamasına da karar verilebilir.

Bu husus doğrudan avukatlık hizmeti sırasında yapılacak olan ayrıntılı incelemeler sonucu ortaya çıkacaktır.

Çocuğu kaçırmanız elbette suçtur ve cezası vardır.

Evlatlık vermeye aracılık eden şahısın bu eylemi de suç olabilir bu hususun da avukatınızla değerlendirilmesi gerekmektedir.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yoluna sıra gelirse geldiğinde, bo yol neticesi olumlu sonuç alınıp alınamayacağına dair bilgi ise şu aşamada buradaki anlatımlarınızla belirlenemez.

Her aşamada bir avukattan hukuki hizmet almanız menfaatinizedir.