Mesajı Okuyun
Old 16-08-2017, 12:29   #9
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Meltem ERTÜRK
Sayın Ergin, epey uzun zaman geçti fakat müvekkille yeni irtibat kurabildim. Dediğiniz gibi ilk açtığım takibi görmezden geleceğim. Tüm mirasçılar tek bir kardeşe vekaletname vermişler (keşke bunu bana ilk başta söyleselerdi bu kadar zaman kaybetmezdik) şimdi ben vekaletname verilen kardeşten kendime vekaletname çıkarmasını isteyeceğim ve belirttiğiniz gibi ""Muris X'in mirasçısı ...... " şeklinde takip başlatacağım. Fakat şunu sizlere sormak isterim:

-Bu şekilde ilamsız takip başlatıp, itiraz üzerine dava mı açsam, yoksa doğrudan doğruya genel mahkemede alacak davası mı açsam? (kiralanan şuan itibariyle yıkılmış ve bilirkişi incelemesi yapılamaz, ayrıca kira akdi de murisle sözlü bir şekilde yapılmış) Değerli vaktinizi ayırabilirseniz çok mutlu olurum..

"Alacaklı: Muris Feridun Gölgedeçök'in mirasçıları X, W'ye vekaleten; kendisine asaleten Müsamettin Kesekağıdı" şeklinde yapın.
Alıntı:
Elimde sadece tanık beyanları var. Sizce ispat külfeti açısından hangi yolu izlemem lehime olur?
Önceki kira aylıkları nasıl ödenmiş? Kiracının kiracılığını kanıtlayacak başka bir şey yok mu? Kira parası tanık dinletilme sınırını aşıyor mu? Bir sürü soru gelir aklıma.