Mesajı Okuyun
Old 17-07-2006, 22:44   #23
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yasal düzenimizde ahlaka aykırı görülen bir ilişkiye yasal sonuç bağlanması mümkün değil bildiğiniz üzere. Sizin yazdıklarımdan bunu çıkarabileceğinizi düşünmüştüm, yanılmışım. Bundan sonra sizin iştirak ettiğiniz konularda daha açıklayıcı olmaya çalışırım.

Ensest ilişki ve eşcinsel ilişki arasındaki yasal zemine uygunluk veya ahlaka uygunluk-aykırılık açısından farkı bana izah edersiniz umarım, sayın dalinda edemedi de.

Sayın bertrand,

Ensest ilişki insanlığın ilk tarihinden itibaren var olan bir olgudur. Bu yaradılış teorisine göre de böyledir, evrim teorisine göre de böyledir. Kur'ana göre Adem ile Havvadan sonra bir defaya mahsus(ya da geçici olarak) buna izin verilmiştir. Evrim teorisi ise olaya daha farklı bakmaktadır. Burada psikoloji ve psikanalize girmek istemem.(Ama isterseniz girerim de. Cevabımı acele istediğiniz için kısa kesiyorum)

Ama izin verirseniz şunu söylemek isterim. Daha önce bu sitede eşcinsellerin dernek kurması konusunda da bir forum olmuştu. Ve yine Bursa'dan (ismini hatırlarım Ragıp) bir meslektaşımız "ölü seviciler derneği" de kurulsun o zaman demişti. Nedense bir şeye karşı çıkarken, uç örnekler verme ihtiyacı duymaktayız. Elmalarla armutları toplamayalım diyemiyeceğim çünkü bu başka bir şey...

Sizin örneğinize tekrar dönersek. Ensest ilişkide iki tarafın rızası yoktur. Genelde küçük bir çocuk ve akrabası sözkonusudur. Burada güçler dengesi sözkonusu olmaktadır. O halde size göre sübyancıları da mazur görmemiz lazım... Ama eşcinsel ilişki de iki tarafın da rızası vardır. Siz cinsel tercihten sözetmektesiniz ama bu da yanlış bir niteleme, doğrusu cinsel yönelimdir. Ve eşcinselliğin hastalık olmadığı ve hatta sapkınlık olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Çocukların ruh sağlığının bozulması konusunda da şunu söylemek isterim: Bu ülkenin çocukları analarıyla beraber sabah uyandığında kuşum Aydın'ı seyredip, ilerleyen saatlerde Fatih Ürek'in yılan dansını seyretmekte akşam ise, Bülent Ersoy'un şuh kahkahalarını dinlemektedir. Bu çocukların ruh sağlığı o zaman niye bozulmamaktadır. Küçük bir not, seyrederek(ya da komşusuna bakarak) eşcinsel olunmamaktaymış, bu da bilimsel bir gerçek...Şimdilik bu kadar...

Saygılarımla