Mesajı Okuyun
Old 30-08-2007, 23:09   #9
ŞEMİSTAN

Acil Belediye Zabıtası ve TRAFİK

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Ayrıca, kaldırımlara araçların park etmemesi için, o alanda araçları park edebilecekleri bir otoparkın olması şarttır. Devlet, yada yerel bazda Belediye, kendi görevini yapmadan, başka bir ifade ile araçların parkı için müsait alanlar yaratmadan, 'park etmeyiniz' diyemez.

Haksız ve hatalı park temelinde, ceza kesmek için öncelikle park etmeye müsait bir alanın olması gereklidir. Ne yazıkki , özelllikle istanbul, Ankara ve kısmen de izmir' de araçların park etmesi için yeterli oto-park alanları yoktur.. Bu duurmda, araç sahibi aracını nereye park edecektir? Tabiki ilk bulduğu yere.. o yer de siz yayaların geçtiği kaldırımlar yada yeşil alanlar, hatta yol kenarları olmaktadır..

Ben bu konuda Devleti kendi üzerine düşeni yapmadan ceza kesen 'Kent polisi' olarak görüyorum ve haklı kabul edemiyorum..

Kaldırımda yürüyemeyen bir vatandaş..
Kaldırım Yol Ve Bu alanları yasal ve gayri yasal kullanan araçların ilgilileri hakkında ceza tanzimi Suçun şahsiliğinden yola çılınca Kent Polisi Olmak veye Trafik polisi olmanın bir farkı yok, Ancak siz tretuara park etmiş aracın ilgilisi değil yekın birisinin bu kabahati işlemesi durumunda Araç ilgilisine yapılan işlem doğru olurmudur ??
Bu işlem Modern Dünyada Kurulan Kameralarla tespit edilip işlem yapıldığında kişinin itirazı durumunda aracı kullananın kimliği araç ilgilisinin tespitiye belirleniyor
Araç hakkında çalıntı kaydı olmadığı suçu işleyeni yetkilendirdiği ayrıca kurumun haklı olması durumuda itiraz edenin cezası misli artırılıyor.
Bizde ceza yazıp kota dolduranların makbuzların coğu tahsil edilemiyor bazen harcı borcunu kurtarmıyor
İngilterede üç kez trafik suçu işlerseniz kredi kartı alamıyorsunuz işyeri açamıyorsunuz vs yani ordaki kent polisi farklımı çalışıyor.
Belediye zabıtasının Yapmaya ömrü yetmeyceği Kadar çok Görevi Olmasına rağmen yetki azlığı idarenin baskısı plansız proğramsız çalışması sonucu hiçbir hedefe ulaşamamaktadır.
Size Katılıyorum 2918 Sayılı Trafik Kanunu ve Yönetmeliğinde Belediye Zabıtasının hiçbir şekilde ismi yoktur. Bu alanda görv yapma olasılığıda bulunmamaktadır.
Birçok Belediyede Araç kaldırmak için çekiçi vs gibi donanımın kullanmasına müsade eden idare zaten zabıtayı trafiğin iiçine sokmaya çalıştığı halde bu işin idari ve sosyal yanı hakkında ne düşünüyor merak konusudur.