Mesajı Okuyun
Old 25-03-2011, 15:01   #1
Av.Hayrullah ÇUHADAROĞLU

Varsayılan delil listesi kesin süre: "-ihtarına" denmesine fakat "(ihtar yapıldı)" ibaresinin olmaması

Tapu iptali ile ilgili davada mazeret gönderdik ama ulaşmamış. duruşma zaptında hakim delil listesi için kesin süre vermiş ve -duruşma tutanağının kendisine tebliğinden itibaren 10 günlük kesin süre verilmesine, verilen süre içerisinde delil listesi ve deliller sunulmadığı takdirde delil bildirmekten vazgeçmiş sayılacaklarının davacı vekiline ihtarına, gerekli masrafın..... diye devam ediyor. Ben tebliğ aldım fakat süresi içinde bazı sebeplerden ötürü sunamadım.Sonraki duruşmaya katıldım ama delil listesi için ek süre talebim bu sebepten reddedildi. Ancak bu duruşmada ise - dava dilekçesinde belirtilmiş olmakla davacı vekiline tanık listesini sunması ve tanıklarını hangi hususlarda dinleteceklerini beyan etmesi için 10 günlük kesin süre verilmesine, verilen süre içerisinde tanık listesi sunulmadığı takdirde tanık deliline dayanmaktan vazgeçmiş sayılacağı davacı vekiline ihtarına ihtar olundu. şeklinde bir karar verdi.

Şimdi sormak istediğim sorular şunlar;

1- Dava dilekçesinde " tapu kaydı, keşif, tanık listesi ve sair yasal delillerin tümü " şeklinde dava açmıştım ama dilekçe içeriğinde isim isim tanıklardan bahsetmemiştim. buna rağmen tanık listesi koyabilir miyim ?

2- Diğer tapu kaydı vs gibi deliller ekleyebilir miyim sadece tanık mı ekleyebilirim ?

3- İhtarat yapılmaması kesin süreyi engeller mi ? bu arada duruşmada bulunmadığımdan ihtarat yapılamamış olabilir.