Mesajı Okuyun
Old 07-04-2010, 15:44   #14
Ahmet Coşkuner

Sn. Saim Dikici,

Cengiz beyin eleştirisine (eleştiri olumlu ve olumsuz olabilir, yani yorumuna) ben de sonuna kadar katılıyorum.

İlk mesajımda o günün psikolojisinden etkilenerek biraz karamsar bir tutum sergilediğimi farkettim, özür dilerim.

Sn. Nüvit Osmay'ın "İnsan Mühendisliği" kitabında belirttiği gibi, iyi hissetmediğimiz zamanlar 24 saat boyunca kalıcı şeyler yapmamak lazım.

Web sitesinin taşınma işlemi bitti ve yayına girdi. Belirtmek İsterim.

Sn. Admin,

Yorumlarınız düşüncelerimde karamsar davrandığımı farketmeme yardımcı oldu, teşekkür ederim. Hiç bir başarı çabasız gelmiyor, bütün sonuçlar emek sonrasında ortaya çıkıyor.

Ben de eforumu küçük ama istikrarlı adımlarla projem üzerinde tutmaya devam edeceğim. Bütün eforumu veremeyeceğim öğrencilik faktöründen dolayı, ancak ümidimi kaybetmeksizin çabalarıma devam edeceğim.

Olumlu yorumlarınız, destekleriniz, reklam amacı gütmediğimi ilk andan anlayışınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sn. Murat1974,

Online yaşamla ilgili söylediklerinize tamamen katılıyorum. Aileme çok sık söylediğim bir sözdür, e-bankacılıkta para kaybetme riskinin, yoldaki kapkaç riskinden az oluşu.

Bir takım özel bilgiler veritabanımda yer alacak, ancak ben elbette bu bilgilerin özelliğine karşı saygılı ve hassas olacağım. Gereken bütün önlemleri aldım ve DNS bilgilerimde kapı adresimi girmeye varıncaya kadar açık davranarak, mesuliyeti kabul ettiğimi de açıkca göstermeye çalıştım.

Güvenerek kullanan avukatlarımızın sorun yaşamayacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Ancak Sayın Cengiz Aladağ'ın yorumuna da hak vermemek elde değil, günümüzde microsoftun, bankaların web sayfalarına başarılı saldırılar düzenlendiğine hepimiz şahit olduk.

Bir tanıdığım der ki : "En güvenli sunucu fişi çekik sunucudur."

Bu mantıktan hareketle sitemin güvenli oluşuyla ilgili bütün önlemleri aldığımı rahatlıkla söyleyebiliyorum, ancak ne benim web sitemin, ne THS'nin ne de günlük hayatta girdiğimiz diğer onca sitenin microsoftun sitesinden daha güvenli olduğunu iddia etme hakkımız yok.

İşte okyanusta damla bile olsa, bu süper-başarılı saldırı riski avukatlarımızın bir kısmını sistemi kullanmaktan çekingen kılabilir.

Bu ihtimal ne kadardır derseniz, bana sorarsanız bir organize suç grubunun bir gece ofisinize ansızın girip kasanızdaki dosyaları paketleyip gitmesinden daha yüksek değildir

Bütün yorumlar ve olumlu temenniler için teşekkür ederim.

Fayda gördüğümü açıkca belirtmek isterim.

iyi çalışmalar dilerim