Mesajı Okuyun
Old 26-05-2010, 15:27   #5
sebastian

sayın lifee, yeni karara çıkan mahkeme kararınızı mail olarak bana iletirseniz çok memnun olurum ayrıca benim için öncelik (B) şahsını savunmak. kendi davanızda nasıl savunma yaptığınızı aktarmanızı rica ediyorum?

sayın bülent akçadağ cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim, iddianamede iki adet çantada toplam 2.404 gr ağırlığında 'esrar' nevinden uyuşturucu madde olduğu tahmin edilen poşetle kamufle edilmiş madde olduğu belirtilmiş daha sonra Malatya Adli tıp Kurumundan alınan ekspertiz raporunda ele geçirilen maddenin 'esrar yapımında kullanılan 'hint keneviri' cinsinden' olduğu belirtilmiştir.
Olayımda; (A) şahsı yakalanan maddenin kendsine ait olduğunu (B) şahısının ilgisi olmadığı şeklinde ifadede bulunuyor. (B) şahsıda bu ifadeyi doğrulayacak şekilde söz konusu maddeden haberinin olmadığını beliritiyor. (B) şahsının bitlise okul diplomasını almaya gittiğini(olay anından 2 gün önce bitlisten almış olduğu tarihli okul diplomasını mahkeye sunuyor) tesadüfen arkadaşı (A) şahsının bitliste olması nedeniyle beraber memleketlerine dönüş yapmak için otobüste yanyana bilet bulamadıkları için arka arkaya oturur şekilde otobüse binmişlerdir.
Öncelikle; (B) şahsı gerçekten öğrenci olup KPSS sınavına hazırlanmak için memleketinde dersaneye gitmektedir. İlk Duruşma 10 Haziranda. İlk duruşmada tutuklanırsa yada bu davadan ceza alırsa öğrenim hayatı boşa gidecektir. (B) şahsının avukatı olarak bu davada tutuklanmaması ve ceza almaması için delil ve savunma olarak ne yapmam gerekiyor?