Mesajı Okuyun
Old 11-11-2006, 14:33   #1
tunca07

Varsayılan bildirilmeyen iş kazası

İyi günler,
Öncelikle bu benim aldığım ilk iş henüz 1 haftalık bir avukatım. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Olay 2003 mart ayında press makinasının müvekkilin yüzüne patlamasıyla oluyor. İşveren bu durumdan sonra kendi imkanlarıyla ambulans bile çağırmadan işçiyi sağlık ocaklarında gezdiriyor velhasıl sonunda özel bir hastaneye kabul ettirmeyi başarıyor. Bu sırada işçi sigortalıda değil. Bu olyadan yaklaşık 1 sene sonra işçinin sigortasını yapıyor ama işçi bu olayla 2 gözünü de sürekli olarak kaybediyor. özel hastahanede yetersiz olduğu halde yaklaşık 15-20 gün tutuluyor yanlış tedavi yapıldığı için hasta gözünü kaybediyor gibi bir durumda ortaya çıkıyor ayırca. Müvekkilin eylül 2005 tarihindeki dilekçesi üzerine Çalışma ve sosyal güvenlik bakalınlığından iş müfettişi görevlediriliyor ve %70 işyerini kusurlu tutuyor. İşçi 200'nın 9. ayında malulen emekli ediliyor ssk'dan. Tedavilerini ankarada görüyor kazadan 3 ay sonra. Bu yerlerde tedavi görürken vizite kağıtlarında iş kazası olduğu belirtilmiyor. İş yeri müvekkile her ay 600 YTl maaş vermeye devam ediyor. Sigortadan da sadece 450 Ytl civarında maaş alıyor şuan da . Hiç bir yerden toplu bir tazminat da almamış. Tedavisinde de yoksulluktan dolayı devam edemiyor. Olması gereken ameliyatları olamıyor vs.

İşveren ve hastaneyi sorumlu görüyorum. Ayırca yanlış tedavide bulunan doktoruda sorumlu tutmak istiyorum. ricam bu tür durumlarda izlenen yolar ve karşılaşılan sorunlar nelerdir. Dava açmadan önce düşüncelerinizi öğrenmek istedim.
Saygılarımla