Mesajı Okuyun
Old 03-06-2019, 12:36   #4
AHMET01

Değerli Meslektaşlarım,

Katkılarınız için teşekkür ederim. Noterden ihtarname çektirdim.Eve kabul ediyorsa 3 iş günü içerisinde telgraf veya taahhütlü mektup ile bildirmesini ve aynı zamanda müvekkilin telefonuna SMS göndermesini de ihtar ettirdim. Aksi halde terkten dolayı boşanma davası açılacağını belirttik.Zira TMK göre eve almamak da bir dolaylı terk sayılır. Ayrıca eve dönüş için Mahkemelerin yanısıra noterden ihtarname de gönderilebiliniyor. Bu düzenleme TMK'da sonradan yer aldı. Noter ihtarını da buradan esinlenerek gönderdik. Masraflar için ev adresine ödemeli 75 TL de havale ettik.Ayrıca telefonla yaptığı hakaretleri için C.Başsavcılığına şikayet ettirdim ve eve almadığını da belirttik.Biraz ayrıntılı yazıyorum ki hem tartışalım hem de okuyanlara bir katkımız olsun. Bakalım durum nasıl gelişecek.Ne tekrar birleşmeye yanaşıyor ne de boşanmaya. Üzerine ev alınsa bir yolunu bulup mutlaka boşanacaktır. Bu aşamadan sonra güven de kalmadı.

Cep telefonu ile müvekkili eve almamasını izinsiz olarak kayıt altına alsak usulsuz delil elde etmekten sanki bunun kabul görmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca TCK kapsamında suç olmaz mı? Teşekkürler.

Bu arada tüm Meslektaşlarımın Bayramını tebrik eder; sağlık ve mutluluklar dilerim.