Mesajı Okuyun
Old 22-02-2012, 16:42   #4
üye31284

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba
boşandığım eşimin beni bulmasından korktuğum için ad ve soyadımı değiştirmek istiyorum.değiştirmem ne kadar etkili acaba
iyi çalışmalar

Sayın Katılımcı,

Eski eşinizin sizi bulmasından korkmanız, isim değişikliği davalarında aranan sebeplerden değildir yani bu sebeple isminizi değiştirip değiştiremeyeceğiniz dahi tartışmalıdır. Ancak olayın ciddiyetine göre doğrudan bir avukatın bu hususu değerlendirmesi uygun olur.

Kaldı ki hiç bir değişiklik size %100 bir koruma sağlayamayabilir yani isminizi değiştirmeniz mümkün olsa dahi bunun kesin bir koruması yoktur. Ne kadar etkili olacağı ise eski eşinizin ısrarlı araştırmalarına göre değişebilir.

Ancak her ne kadar boşanmış da olsanız, şartlar mevcutsa, 4320 Sayılı Kanun'dan yararlanarak, belirli sürelerle eski eşiniz aleyhine tedbirlere başvurulmasını sağlayabilirsiniz.

Hangi suça maruz kaldığınız net olmadığından detaylı ve kesin bir açıklama yapamıyorum ancak maruz kaldığınız suç ve suçtaki konumunuza göre " Tanık Koruma Kanunu'nda yer alan tanık sıfatıyla dinlenen mağdur sıfatı" na sahip olup olmadığınız değerlendirilmeli ve buna göre başka önlem alınıp alınamayacağı araştırılmalıdır.

Tüm bu hususlarda ivedilikle hareket edebilmek için, doğrudan bir avukatın danışmanlık ve vekillik hizmetine başvurmanız menfaatinizedir.