Mesajı Okuyun
Old 30-12-2007, 14:53   #37
üye20519

İstanbul Ticaret Üni. de hukuk 1 öğrencisiyim. Daha çok görecegim yasayacagım şey var belki ve suan erken konusuyor olabilirim.Fakat ben gayet memnunum egitimimden.Hep oturup afedersiniz mongol gibi ezber yapacagımı sandım cevremin beni vazgecirme cabaları neticesinde.Fakat gördüm ki öyle değil. Okulum basladıgından beri (yaklaşık 3 ay oldu) gaiplik nedeniyle evliliğin feshi ile ilgilib dilekçeler yazdım,hakimlerle gidip röportaj yaptım,kendi fikirlerimi önemseyen ödevler sonucu fikirlerimi genişlettim,derslerde (vakıf üniv.de olmama ragmen gerçekten kültür seviyesi çok yüksek arkadaslarımla) yapılan tartısmalarda hukuk adına 3 ayda o kadar çok şey öğrendim ki anlatamam. Belki bu benim boşlugumdandır belkide okulun ve sınıfımın kalitesindendir bilemem.

Vakıf üni. hakkında söylenenlere kesinlikle karsıyım. En azından kendi okulum adına. Puanı gercekten diger üni. e göre yüksek. Özel üni. ye cok karsı olmama ragmen Devlet üni.e gidip iktisat okuyacagıma tek hayalim ve hedefimi bu üniversitede gerçekleştirmek daha mantıklı geldi bana.Ve iyi bi seçim yapmışım.

Önemli olan soruların sınavların zorlugu kolaylıgı degil bence.Hatta sınavlar ne kadar zor olursa öğrenci o kadar kolaya kaçar (fotokopi,kopya,üstünkörü ezber vs). O yüzden bence sınav soruların zorluguna değil niteligine bakalım.

Saygılarımla....