Mesajı Okuyun
Old 15-12-2018, 11:31   #32
bilgeli

Merhabalar, ben de bir arkadaşımın ricası üzerine onun yönlendirdiği biri adına (A kişisi) makbuz kestim cmk içim. (cmk görevi yapan ve ücrete hak kazanan A kişisidir.).
Haliyle makbuzu kesmeden önce kdv ödemesini yapacağını söyledi, zaten bir ay sonra ödeniyor. ben de muhasebeciye gittiğimde size haber veririrm dedim.
muhasebeciden kdv ödemelerini aldığımda A kişisini aradım, henüz cmk ödemesi almadığını söyledi (maaşlı çalışmakta kendisi) ben de kdvnin 2 gün içinde ödenmesi gerektiğini yoksa faiz işlediğini belirttim. halledeceğini söyledi. son ödeme günü tekrar aradım baka hesap bilgilerimi istedi, pek inandırcı gelmese de cmk bürosuyla görüştüğünü ödemesini erkene aldırdığını fln söyldi. yine ödeme yapmadı. makbuzun üstünden iki ay geçti bu ay tekrar aradığımda açmadı, bana yönlendiren arkadaşa söyledim o da aradı şimdi ödüyorum diye belirtip ödeme ypmıyor mesaj attım ödemesi gerektiğine dair.
ben artık onun kayıtlı olduğu baroya onu şikayet etmeyi düşünüyorum. sadece yanımda sgklı çalışan biri değildi, onun adına cmk makbuzu kestiğim için bir sıkıntı olur mu benim açımdan, uygulama çok yapıldığını biliyorum. fakat her zaman uygulamada yapılan şeyler çok da hukuki olamayabiliyor sizin görüşleriniz nelerdir? teşekkür ederim