Mesajı Okuyun
Old 08-10-2003, 14:10   #7
şenay

Sayın Mehmet Ali Bey,

Vergiyi zamanında ödemeyerek hedeflediğim uyanıklık yapmak değildi. Mesajımdan da anlaşılacağı gibi; ödeyenlere karşıda bir başarı sağlamış hisetmiyorum kendimi. Zaten böyle bir hakta iddia etmiyordum... Benim isyanım ek vergiyi çıkaranlara ve sonuçları karşısında "dışarda" kalmayı tercih edenlere.... Bence insanları eleştirmeden önce, anlamaya ve dinlemeye daha çok çaba sarfetmeliyiz. Sanırım yeterli açıklamayı yapmadığım için bu denli yanlış anlaşıldım. AB Komisyonu' na bağlı çalışıyorum ve ülkemde olan bu cidiyetsiz gelişmelerin yarattığı sıkıntılar inanın işimi çok zorlaştırıyor. Kaldı ki bu kararı, bir takım zorlukları düşünerek, sadece Kurum adına aldım. Şahsi aracımın vergisi ödemiştim zaten. Bununlada kalmayıp, yabancı çalışma arkadaşlarımın da vergilerini zamanında ödemelerini sağladım. Ama sabahtan beri İngiliz direktörüme kararı veren Anayasa Mahkemesi' nin, sonucun "dışında" oluşunu açıklayamadım. Taşıt vergisi' nin bir yıl içinde neden 4 kere toplandığını açıklayamadığım gibi....

Saygılarımla