Mesajı Okuyun
Old 20-04-2011, 00:42   #542
Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk

Varsayılan Kendisi Yerine İmza Atan Postacı Mağdur Etti

Emeklilik Hakkını Kaybedecekti
Apartmanın üst katına çıkmak istemeyen posta memurunun kendisi yerine postaya imza atması nedeni ile neredeyse emekli olma hakkını kaybedeceğini belirten E D, “SSK’dan gelen iadeli taahhütlü olarak gönderilmiş zarfı posta memuru bize teslim edeceğine benim yerime imza atıp bina girişine bırakmış” dedi.

Kendisinin analık hakkından faydalanmak için SGK’ya başvurmasının ardından kurumdan yanıt bekleyen E D, gönderilen postanın posta memuru tarafından imzalanmasından dolayı 2 yıl erken emekli olma hakkını kaybetmekle karşı karşıya kaldığını ileri sürdü.

“İmzalayıp Bina Girişine Atmış”

SGK tarafından gelecek olan iadeli taahhütlü postanın,binanın üst katına çıkmak istemeyen postacı tarafından imzalanıp bina girişine bırakılması E D’i nerede ise mağdur edecekti. Yanıt bekledikleri isteklerine karşı “SGK’ya başvurduğunuzda 1 ay içerisinde ödemediniz hakkınız yandı” yanıtını almalarının ardından olayı takibe alan Demir, yaşadığı olayı şöyle aktardı:

“SGK’ya başvurusunu yaptım ve gelecek cevabın akabinde analık hakkımdan faydalanacaktım.Cevap SGK dan iadeli taahhütlü olarak gönderilmiş fakat posta elemanı bize teslim edeceğine bina girişine atıp gitmiş. Uzunca bekleyişten sonra SGK’ya başvurduğumuzda 1ay içinde ödemediniz hakkınız yandı denilince davetin gelmediğini söyledik. Dosyayı çıkardığında gördük ki posta elemanı adımı soyadımı yazıp bir de yalancı imza atmış ve’ kendisine teslim edildi’ diye not düşmüş. Bu sadece bizim başımıza gelen hem de çok hayati çok hassas bir konuda. Bir posta memurunun yüzünden 2 yıl erken emekli olma hakkını kaybedecektim.”

Postacıyı Yakalamak İçin Bekledi

SGK’daki memurun olayı takibe olmasından sonra sorunlarının çözüldüğünü belirten D., “Devlet memuruna da güvenmeyecek isek kime güvenelim” diyerek tepkisini dile getirdi. D., “Görevli memur barkot numarasından postanın ne zaman atıldığını ve ne zaman iletildiğini tespit etti. Buna göre; posta memuru sahte imza atmış. Zarfın üstünde postayı aldığıma dair adım soy adım ve imzama benzeyen bir şekil vardı. Üst kata çıkmak istemeyen memur yüzünden mağdur olabilirdim. İspatlamak için mahkeme açabilirdim. Bir başka ihtimal ise çocuklar zarfı alabilir, zarar verebilir ya da zarf kaybolabilirdi. Olayın ardından postacıyı bekledik fakat görev yeri değiştiği için ulaşamadım” dedi.