Mesajı Okuyun
Old 22-09-2007, 08:58   #14
Av. BNK

2002 yılında bir boşanma davasına bakıyordum. Müvekkilimin eşi banyo yapmasınlar diye evin suyunu kesmiş, televizyon seyretmesinler diye elektiriği kesmiş, üzerine kayıtlı ev ve arabayı alabilmek için sahte senet düzenlemiş.

Bu yüzden de müvekkilim evi terk etmek zorunda kaldı. Sahte senet ile ilgili icra takibinin görüldüğü icra dairesinin içinde adam beni tehdit etti. Adliye karakoluna şikâyet ettim. İfadesi alındı. Sonra da serbest kaldı.

İki gün sonra da eşinin kaldığı evi pompalı tüfekle bastı. Silah ateş almayınca bıçak çekmiş. Önce karısını ağır şekilde yaraladı daha sonra öz oğlu ile boğuşmaya başlamış. Kendi öz oğlunu bıçaklayarak öldürdü. Aynı kavgada kendiside başından aldığı darbeyle bitkisel hayata girdi. Üç gün sonra hastane de öldü.

Bu adam adliye çıkışında aynı saldırıyı bana da gerçekleştirebilirdi. Müvekkilimin evi terk öncesinde yaptıkları zaten psikiyatrik vaka olduğunu gösteriyordu.

Daha öncede bu sitede yazdığım bir şey var. Hangi forumda olduğunu unuttum. Evlilik öncesi kan testi yapılarak tarafların bulaşıcı hastalığı olup olmadığı araştırılıyor ama psikolojik açıdan evliliğe hazır olup olmadıkları araştırılmıyor. Bu adam 20 yıl boyunca müvekkilime bıçakla saldırı dahil her türlü kötülüğü yapmış. Bu tip insanların evlenmesine izin verilmemeli.

Yukarıda yazılanları okuyunca gördüm ki biz avukatların en az kolluk kadar silah kullanma yetkisi bulunmalı. Ya da başka bir hukuki güvence sağlanmalı.