Mesajı Okuyun
Old 19-09-2007, 20:56   #13
OLCAYK

Bende bugün yaşadığım birşeyi anlatmak istiyorum. Borçlu şirketin (X) mali durumu aslında iyi. Bu şirket müvekkilime ciro yoluyla gelen senetlerin kiminde keşideci kiminde ciranta. Müvekkilim bazı senetlerde X e tebligat göndermememi istedi, o senetleri zaten tahsil ettik. Sonrasında devam edenlerde ödeme emri tebliğ ettiklerimizden sonuç alamayınca x şirketine de göndermemi istedi.Bende gönderdim, ama tebligatlar usulüne uygun yapılmasına rağmen sonuç alamadım, tek yolumuz hacizdi. Hacze gittim, şirket yetkilisinin abisinden bir hafta sonrasına taahhüt aldım, bu arada bu dosyada cirantalar. Taahhüt yerine getirilmedi,bugündü. Şahsı aradım, ödeme yapmadınız diye. Bana verdiği cevap "beni katil mi edeceksiniz oldu", benim verdiğim cevapta 'isterseniz olursunuz, çokta zor birşey olduğunu sanmıyorum ' oldu. Bu tepkiyi gayri ihtiyari verdim ama o an çıktı ağzımdan. Sayın tehditkar vatandaşımız sustu, telefonu kapattım, gerilmiştim doğal olarak. Sonra çok düşündüm ne gereği vardı, diye, ama dönüşü hiçte olumsuz olmadı. Ve ben bugün avukatlığın ne kadar zor bir meslek olduğunu tekrar tekrar anladım.Bu böyle gitmez ama