Mesajı Okuyun
Old 27-01-2012, 15:45   #34
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Avukat66066
Ben 12 ocak tarihinde haciz mahallinde bıçaklanan avukat arkadaşınız.Biliyomusunuz şuan canımı sıkan sadece SAVCI.Nasıl olur da bir Avukatı öldürmeye tam teşebbüs etmiş biri tutuklamaya dahi sevkedilmeden bırakılabilir???Yazacak çok şeyim var ama sizleri önce dinlemek isterim......
Sayın Meslektaşım;

Geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve tutuklamanın istisnai bir "TEDBİR" olarak uygulanmasının gerekliliğini savunan biri olmama rağmen cumhuriyet savcısının, görevini yerine getiren bir insanı öldürmeye teşebbüs eden bir şahsı tutuklama talep etmeksizin serbest bırakmasını kabul edemiyorum.

Dikkat ederseniz avukat oluşunuza özellikle atıfta bulunma gereği duymadan "insan" olduğunuz gerçeğinden hareket ettim. Böylesi bir durumda, en azından kaçma şüphesinin varlığı nedeniyle tutuklamanın gerçekleşmesi için avukat olmak dahi gerekmemelidir.
Alıntı:
Yazan MURAT ACER
Konuyla ilgili tüm mesaj ve destekleriniz için teşekkür ediyoruz.İstanbul Barosu avukat hakları merkezi tarafından savcılık soruşturma dosyasına dilekçe verildi ve müdahil olundu. Ayrıca Ümraniye deki tüm meslektaşlar olarak saldırıya maruz kalan meslektaşın vekili tarafından tarafımıza verilen yetki belgesi ile bizlerde savcılığın şüphelinin serbest bırakılma kararının kaldırılması ve mahkemeye sevki yönünde dilekçeler verdik.Yine hem C.Başsavcısı, hem de soruşturma savcılarıyla nezaket çerçevesinde aramızdan seçilen temsilci arkadaşlar görüştü durumu ilettiler, ancak avukata karşı takınılan tutum maalesef hiç hoş değildi.Meslektaşa nezaketen de olsa geçmiş olsun diyemeyen ve hali hazırdaki durumunu merak etmeyen C. Savcısı meslektaşlara diyecek sözümüz yok.Meslektaş yaralandığı ile kaldı,şüpheli serbestçe geziyor.Fakat bir kere daha kendimize şu soruyu sormamız gerekiyor ; Savcılarla biz meslektaş mıyız, yoksa değil miyiz.Son yaşadığımız olaydan sonra ben vicdanen rahat bir şekilde meslektaş değiliz diyorum.
Sayın Meslektaşım;

Aşağıda sunduğum bağlantıda savcı ve hakimlerle avukatların aynı mesleğin mensubu olmadıklarını gerekçemle izah etmiştim. Söz konusu olayın ardından cumhuriyet savcısının tutumunun nedenini de aynı yaklaşımla değerlendirmek mümkündür.

Saygılarımla..

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=57166